Apartamenty i biurowce z poślizgiem

  Apartamenty i biurowce z poślizgiem

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy inwestorzy muszą korygować plany. Buduje się na potęgę, ale z opóźnieniem.
  Justin Center, czyli kompleks apartamentowo-hotelowy budowany przy placu Dominikańskim - zamiast w grudniu - zostanie otwarty dopiero w lutym. Opóźnienia mają również inne wielkie wrocławskie inwestycje. Już wiadomo, że nie zostaną zakończone w planowanym terminie.

  W Justin Center mają być sklepy, banki, hotel i apartamenty. Większość z mieszkań już została sprzedana. Ale lokatorzy nie wprowadzą się do niego w najbliższym czasie.
  Problemy nie ominęły także jednej z największych wrocławskich inwestycji, czyli Sky Tower. Ponad 200-metrowy drapacz chmur początkowo miał być gotowy w 2011 roku.
  - Musieliśmy zmienić projekt. Część mieszkań zamieniliśmy na biura - tłumaczy Artur Wiza, rzecznik prasowy firmy LC Corp, należącej do Leszka Czarneckiego. - Przez to wydłużyła się sama realizacja - podkreśla.

  Kiedy zatem wieżowiec będzie gotowy? Być może dopiero w grudniu 2012 roku.
  Jeszcze większy poślizg ma budowa Idylli Wrocławskiej, czyli kolejnego centrum handlowego. Ma ono powstać tuż obok Astry, pomiędzy ul. Na Ostatnim Groszu a Horbaczewskiego. Teren został już nawet ogrodzony. Ale budowa rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. A jeszcze niedawno inwestor zapewniał, że obiekt gotowy będzie w 2009 r.

  - Niestety, inwestycja będzie zrealizowana w późniejszym terminie. Do tej pory nie skompletowaliśmy wszystkich dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy. Takie inwestycje wymagają czasu, przynajmniej 1,5 roku na same prace budowlane - tłumaczy Andrzej Jarosz z firmy Mayland, która jest inwestorem.

  Wiadomo też, że nieprędko powstaną apartamentowce przy ul. Skargi - w miejscu, gdzie kilka lat temu stała drukarnia. Od kilku lat plac jest ogrodzony i nic się na nim nie dzieje.
  - Właśnie kończymy projekt budynku - mówi Jaromir Szmyd z firmy Capitol Real Estate.
  Kiedy budynek powstanie? Tego jeszcze nie wiadomo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama