Poproszą milionera o pomoc

  Poproszą milionera o pomoc

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy wałbrzyskiej dzielnicy Poniatów chcą przekonać właściciela firmy Bartimpex, która wygrała przetarg na budowę kanalizacji w dzielnicy, by inwestycja została połączona z budową wodociągu.
  Negocjacje w tej sprawie, prowadzone między przedstawicielami Bartimpeksu i gminy Wałbrzych, zakończyły się fiaskiem.
  - Wartość tego projektu oszacowaliśmy na około 10 milionów złotych - wyjaśnia Marek Małecki, wiceprezydent Wałbrzycha. - Wykonawca chciał o dwa miliony więcej i nie zamierzał spuścić z ceny. Nie chcąc narazić się na zarzut marnotrawienie publicznych pieniędzy, nie skorzystaliśmy z propozycji.

  Kanalizacja na osiedlu jest budowana w ramach programu Unii Europejskiej ISPA. Zgodnie z wymogami postawionymi tego typu inwestycjom, może być równolegle prowadzona budowa wodociągu (np. z funduszy gminy). Obie inwestycje musi jednak wykonywać ta sama firma, wyłoniona do budowy kanalizacji.


  - Władze Wałbrzycha nie stanęły na wysokości zadania - nie kryje oburzenia Anna Błocian, mieszkanka Poniatowa. - Udało im się osiągnąć porozumienie w sprawie wodociągów z firmą, która buduje kanalizacje w dzielnicach Konradów i Lubiechów. Dlatego nie wierzę, że nie można się było dogadać z firmą Aleksandra Gudzowatego, jednego z najbogatszych Polaków. Przecież i tak dobrze zarobi on na inwestycji w Poniatowie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama