Skończmy z niemożnością

  Skończmy z niemożnością

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Z pomocą Państwa stworzyliśmy listę dworców, które wymagają remontów. Trafi ona na ręce odpowiednich osób. A my będziemy pilnować efektów jej lektury.
  Materiały podobne
  Kiedyś były symbolem rozwoju i zamożności miasta czy miasteczka. Żelazna kolej była synonimem nowoczesności, wieku pary, który otwierał przed ludźmi nowe obszary możliwości. A dworce były jak bramy do innych światów, dostępnych niemal na wyciągnięcie ręki, bo cóż znaczyła nawet kilkunastogodzinna podróż wobec wielodniowej wyprawy dyliżansem? Dodam, że były to bramy efektowne, zadbane, a nierzadko wręcz zachwycające.

  Tamte czasy można dzisiaj przywołać tylko na starych fotografiach. Dworce z bram w nieznane stały się wrotami do piekła. Właściwie można by nawet stworzyć mapę kolejowego czyśćca, do którego można by zsyłać za karę rozmaite indywidua. Porzucone, zdewastowane, cuchnące straszą, pokazując wymownie nieudolność urzędników i zarządców i niczym nieograniczone pokłady wandalizmu wśród chuliganów.
  Najwyższy czas naprawić tę dworcową drogę przez mękę. Nawet dziecko wie, że brzydota otoczenia wpływa na nasze zachowanie destrukcyjnie. Dlaczego więc mieszkańcy miast, miasteczek i wiosek Dolnego Śląska, którego urodą i zabytkami lubimy się chwalić, mają codziennie zderzać się z brzydotą miejsc, które brzydkie wcale być nie muszą?

  Z pomocą Państwa stworzyliśmy listę dworców, które wymagają remontów. Trafi ona na ręce odpowiednich osób. A my będziemy pilnować efektów jej lektury. Bo czas skończyć z niemożnością, zasłanianiem się ciągłym brakiem pieniędzy, tysiącem ważniejszych spraw do załatwienia. Jeśli przyzwyczajamy się do bałaganu wokół siebie, to nawet nie zauważamy, jak się do niego upodabniamy. A chyba nie o to nam chodzi?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dworzec do remontu

   Edeczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Jako mieszkańcy Sierakowic / woj. pomorskie / jesteśmy wszyscy za tym, aby nasz dworzec w Sierakowicach na nieistniejącej już lini kolejowej Kartuzy-Lębork został objęty specjalnym programem...rozwiń całość

   Jako mieszkańcy Sierakowic / woj. pomorskie / jesteśmy wszyscy za tym, aby nasz dworzec w Sierakowicach na nieistniejącej już lini kolejowej Kartuzy-Lębork został objęty specjalnym programem "usamorządowienia".Gminie prężnie rozwijającej przynosi on wstyd. Dworzec jest całkowicie zdewastowany. Turyści odwiedzający Kaszuby i naszą miejscowość są zaskoczeni takim widokiem - a szkoda tych pięknych budowli.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama