Strefa wolnego internetu w legnickiej szkole

  Strefa wolnego internetu w legnickiej szkole

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wypożyczyć w szkole laptopa, usiąść na schodach i surfować w sieci. Mrzonka? Nie. W legnickim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest to jak najbardziej realne.
  - W innych legnickich szkołach czegoś takiego nie ma - cieszy się Aleksandra Skowron z klasy IIa. - Zawsze będzie można coś przeczytać przed sprawdzianem czy przypomnieć sobie. Ale też, gdy mamy okienko, pożyczyć laptopa i z kimś pogadać na Gadu-Gadu.

  W tej szkole są już trzy pracownie z komputerami.
  - Bo młodzież uczy się tutaj informatyki - tłumaczy dyrektor Andrzej Boczoń. - Ale świat idzie z postępem, więc trzeba uatrakcyjnić życie uczniom.


  Pomysł można było zrealizować dzięki operatorowi Dialog, który we wtorek przekazał szkole 20 dobrej klasy laptopów. Zapewnił też sygnał rozsiewczy radiowy, dzięki któremu powstała , jak to się dumnie nazywa, strefa wolnego internetu.

  Znajduje się ona w budynku, gdzie od kilku lat działa Szkolne Centrum Kultury. Tu też przygotowano salę ze stanowiskami na laptopy.
  - Każdy uczeń dostanie kartę i będzie mógł na nią wypożyczyć przenośny komputer - dodaje dyrektor. - Oczywiście będzie mógł z niego korzystać tam, gdzie jest mu wygodnie i dociera sygnał. Jest to także oferta dla tych, którzy nie mają w domu internetu, w ramach wyrównywania szans.

  - Każdy z nas może też przynieść własnego laptopa i z niego korzystać - mówi Michał Drubkowski z klasy IIi. - I być niezależnym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama