W szpitalach przygotowują się do EURO (GALERIA)

  W szpitalach przygotowują się do EURO (GALERIA)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W szpitalach przygotowują się do EURO (GALERIA)
  1/12
  przejdź do galerii

  ©fot. Janusz Wójtowicz/GazetaWroclawska.pl

  Kilkudziesięciu lekarzy, ratowników i policjantów wzięło udział w przeprowadzonych w środę we Wrocławiu ćwiczeniach medycznych w Akademickim Szpitalu Klinicznym. Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach przygotowań do Euro 2012.
  W ramach szkolenia do szpitalnego oddziału ratunkowego trafiło ponad 20 kibiców. Część z nich, która została poszkodowana w strefie kibica, do szpitala przywiozły karetki, pozostali przyszli o własnych siłach, ale byli pijani i agresywni.

  Jak powiedział zastępca kierownika szpitalnego oddziału ratunkowego dr Krzysztof Dudek, celem przeprowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie koordynacji funkcjonowania służb ratowniczych na terenie całego szpitala. - Przede wszystkim chodziło o to, żeby sprawdzić jak oddział ratunkowy współdziała z pozostałymi oddziałami, które także mogą być zaangażowane w akcję ratowniczą - dodał.

  W ramach ćwiczeń przed szpitalem wywiązała się także bójka pomiędzy pijanymi fanami przeciwnych drużyn. Najbardziej agresywni zostali obezwładnieni przez ochronę, a następnie zatrzymani przez interweniujących policjantów.

  Akademicki Szpital Kliniczny jest zespołem trzech obiektów składających się z 17 nowoczesnych klinik, 27 oddziałów, bloków operacyjnych, gabinetów zabiegowych, laboratoriów, 30 poradni i 15 pracowni dla pacjentów. Placówka jest szpitalem referencyjnym, wyznaczonym w czasie Euro 2012 do zabezpieczenia medycznego strefy kibica.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska - banda

   HG (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 12

   Polska to jest dopiero banda.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To będzie pokaz

   jitka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 10

   umiejętności ratowania pobitych isób przez sowieckich pseudo-kibiców, Warszawie to się należy, niech trochę POpracują z ruską bandą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kurozium

   Michał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Ja na szczęście wyjeżdżam na działkę poza Wrocław i nie będę się przyglądał tym debilom. Od dawna twierdzę, że Euro to wyrzucenie pieniędzy w błoto. W Polsce tyle jest biedy, dzieci zabiera się...rozwiń całość

   Ja na szczęście wyjeżdżam na działkę poza Wrocław i nie będę się przyglądał tym debilom. Od dawna twierdzę, że Euro to wyrzucenie pieniędzy w błoto. W Polsce tyle jest biedy, dzieci zabiera się rodzicom i umieszcza w domach dziecka, co w czasach Solidarności jest kurozium. A ci czwarty stadion w mieście budują i szpitale zamykają. K****, gdzie ja żyję.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oczekiwanie na EURO...

   wrc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 17

   ... czyli przygotowania na przyjazd bydła do Wrocławia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama