Pippi Pończoszanka u studentów. W weekend premiera

  Pippi Pończoszanka u studentów. W weekend premiera

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Spektakl realizują studenci IV roku wydziału lalkarskiego

  Spektakl realizują studenci IV roku wydziału lalkarskiego ©Paweł Relikowski

  Już niebawem studenci przypomną nam, że bycie zwariowanym i pełnym pomysłów - choć często generuje kłopoty - jest wspaniałą receptą na życie. 3 i 4 marca na deskach wrocławskiej PWST premiera "Pippi Pończoszanki" na podstawie powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. I choć panna Fizia ma już...67 lat (książka została wydana w 1945 r.!) ciągle bawi i jakoś nie chce dorosnąć. Spektakl przygotowują słuchacze IV roku wydziału lalkarskiego.
  Spektakl realizują studenci IV roku wydziału lalkarskiego

  Spektakl realizują studenci IV roku wydziału lalkarskiego ©Paweł Relikowski

  - Nasza "Pippi" jest dla widzów całkiem małych, ale dorośli też się będą dobrze bawić, dopieszczając swoje wewnętrze dziecko - obiecuje Michał Derlatka, reżyser spektaklu. Będą lalki i maski. A na dokładkę kilka niespodzianek. - Pippi, pozostawiona niemal bez opieki dorosłych, musi sama stwarzać świat i sobie w nim radzić, co generuje różne śmieszne sytuacje. Ona wszystko robi na swój sposób. Podczas próbnego spektaklu z udziałem dzieci jeden chłopiec zapytał: "Pippi, dlaczego ty zawsze musisz robić inaczej niż wszyscy?" - opowiada Justyna Kokot, wcielająca się w tytułową rolę.

  Oprócz Justyny na scenie zobaczymy: Klaudię Jachirę, Justynę Król, Martę Ormaniec, Edytę Ostojak (III rok), Ange-likę Pytel, Michała Wnuka, Karolinę Zieleń i Michała Żołyńskiego.

  Premierowe spektakle w sali Studio PWST we Wrocławiu (ul. Braniborska 59) - 3 i 4 marca o godz. 16 (wstęp tylko z zaproszeniami), później "Pippi" będzie można zobaczyć od 6 do 8 marca o godz. 10.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama