Strażnik pijak zrzucił mundur

  Strażnik pijak zrzucił mundur

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Warunkowe umorzenie sprawy wobec legnickiego strażnika miejskiego za jazdę po pijanemu i sfałszowanie tablic w swoim samochodzie jest zbyt łagodną karą, uznał w czwartek sąd apelacyjny. I przekazał ją do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy.
  Wyrok pierwszej instancji wobec Roberta O. zapadł pod koniec lipca tego roku. Oprócz umorzenia sprawy, niósł także dolegliwości finansowe - po tysiąc zł na dom dziecka i pogotowie oraz zabranie prawa jazdy na dwa lata. Od tego wyroku odwołała się prokuratura. Oskarżyciel domagał się trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę.

  Według prokuratury umorzenie z powodu znikomej szkodliwości czynu jest zbyt łagodne. Nawet jeżeli się weźmie dotychczasową niekaralność strażnika.
  Robert O. wrócił do pracy. Przez pewien czas był dyżurnym. Komendant nie mógł go zwolnić, bo wyrok był nieprawomocny.

  W czwartek w sądzie podczas rozprawy apelacyjnej nieoczekiwanie wyznał sędziom: - Uznałem, że nie powinienem wykonywać obowiązków strażnika. Poprosiłem komendanta o jak najszybsze zwolnienie z pracy. Obecnie szukam nowego zajęcia. Proszę o podtrzymanie wyroku w pierwszej instancji.
  Sąd uznał racje prokuratury i odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Były strażnik nie chciał tego orzeczenia skomentować.

  Funkcjonariusz wpadł 7 grudnia minionego roku. Wydmuchał w alkomat ponad 1,3 promila alkoholu. Przy okazji wyszło na jaw, że przez rok jeździł na podrobionych przez siebie tablicach rejestracyjnych. Początkowo twierdził, że zrobiła to jego żona. Potem winę wziął na siebie.
  Były strażnik do końca lipca tego roku przebywał na urlopie albo na zwolnieniu lekarskim. Nie przeszkodziło mu to pobić po pijanemu konkubina swojej teściowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama