Wrocław: W trakcji tramwajowej na Kozanów już płynie prąd

  Wrocław: W trakcji tramwajowej na Kozanów już płynie prąd

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: W trakcji tramwajowej na Kozanów już płynie prąd
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Wronecki/ Gazeta Wrocławska

  W czwartek późnym wieczorem nową trakcją wzdłuż ulicy Milenijnej, Popowickiej i Pilczyckiej popłynął już prąd. Około północy rozpoczęły się testy zasilania tramwajów, które już wkrótce pojadą na Kozanów.
  Jak dowiedzieliśmy się w spółce Wrocławskie Inwestycje, prace przy nowej trakcji tramwajowej (już pod napięciem) potrwają do piątkowego poranka. Specjaliści od sieci zasilających mają za zadanie przetestować czy wszystko działa poprawnie i za wczasu wykryć ewentualne usterki.

  Test nowej trakcji to jeden z ostatnich punktów przed próbnym przejazdem pierwszego tramwaju na Kozanów. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, taki przejazd odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.


  Trzeba pamiętać, że także po nim może się okazać, że jest jakiś problem z torami lub krańcowym przystankiem przy stadionie. Co prawda ten ostatni stoi już gotowy od kilku miesięcy, ale do tej pory nie było jak go przetestować, bo wciąż budowano tory wzdłuż ulicy Pilczyckiej. Po próbnym przejeździe wozu MPK wszystko już będzie jasne i wykonawca będzie wiedział czy jest konieczność wprowadzania poprawek.

  Czasu nie ma wiele. Tramwaje (ale już nie testowe, tylko te wiozące pasażerów) powinny ruszyć na Kozanów i do krańcowego przystanku przy stadionie, z końcem marca.

  Czytaj także

   Komentarze (24)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie! Mam pomysł!

   Kozanowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Ludzie! mam doskonały pomysł! niektórzy nie będą zachwyceni, ale zróbmy to w imię protestu! Od zlikwidowania autobusu 135 i wystartowaniu tramwajów, czyli w sobotę 31 marca br. zacznijmy jeździć na...rozwiń całość

   Ludzie! mam doskonały pomysł! niektórzy nie będą zachwyceni, ale zróbmy to w imię protestu! Od zlikwidowania autobusu 135 i wystartowaniu tramwajów, czyli w sobotę 31 marca br. zacznijmy jeździć na rowerach! MPK straci znaczną część dochodów ze sprzedaży biletów jednorazowych, lecz gdy jazda na rowerze wejdzie w nawyk ( co mam zamiar wprowadzić u siebie), zakup biletów miesięcznych, semestralnych, itp. znacznie spadnie.
   Biorąc pod uwagę korki przy pl. Orląt Lwowskich czy pl. Jana Pawła, jazda rowerem wyjdzie wszystkim na dobre. Dzięki temu:
   1. Zaoszczędzimy czas, który przesiedzielibyśmy w autobusie bądź przystanku, oczekując aż szanowny środek komunikacji łaskawie przyjedzie. Zwłaszcza, że motorniczy zamierzają wprowadzić tak zwany "strajk włoski", polegający na jechaniu tylko z dozwoloną prędkością, co oznacza dla nas, szarych obywatelów Wrocławia, znaczne opóźnienia, sięgające nawet 30-40 minut.
   2. Ruch to zdrowie. Poprzez codzienną pracę ud, można zrzucić naprawdę ładnych parę kilo. Po ciężkiej pracy fizycznej i/lub umysłowej, jazda na rowerze poprawi nasze samopoczucie. Więcej tlenu dostanie się do mózgu, więc nasze komórki mózgowe będą pracowały szybciej, a organizm mimo chwilowego wysiłku będzie mniej zmęczony.
   3. Coś dla osób dbających o ekologię. Poprzez jazdę na rowerze zmniejszymy emisję CO2. Jadący na rowerze człowiek oddaje do atmosfery znacznie mniej dwutlenku węgla niż samochód przejeżdżający chociażby 5 kilometrów.
   4. Strata dla MPK. Jeżdżąc na rowerze, spowodujemy, że MPK poczuje niemałe straty finansowe. Mniej osób będzie łapana na jeździe na "gapę", oraz zanotuje się spadek zakupionych biletów.

   Oczywiście, ci z Was, którzy pracują na kilka etatów i muszą się przemieszczać, nie przystaną na mój pomysł, lecz inne osoby bardzo proszę o (chociażby) przemyślenie. Uszanuję to, co postanowicie, bo nie zamierzam Wam narzucać swojej woli, jak co poniektórzy.
   W ramach poparcia mojego pomysłu, zamierzam dojeżdżać do szkoły i pracy rowerem. Mieszkam na Kozanowie, szkołę mam przy Worcella, a pracę koło Kleczkowskiej.

   Zapraszam!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kurcze?

   hello (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 17

   Ten w żółtym kasku to Pan Wild od inwestycji? hmmm?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmmm

   pigi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 20

   czy wg ciebie tam jest jeden pan w zlotym kasku?? :/


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przepraszam

   pigi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

   w zoltym* :) /literowka/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oczywiscie poprawki

   .............. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 18

   beda konieczne. I dopiero sie zacznie prucie tego betonu...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za nierealny termin

   kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 17

   zobaczcie jak było 30 dni temu i jak jest teraz, tam musiałoby z 500 ziajkowców pracować, w jednym dniu roboty prowadzone są na jednym kawałku całej budowy a tam jest tyle do zrobienia że realny...rozwiń całość

   zobaczcie jak było 30 dni temu i jak jest teraz, tam musiałoby z 500 ziajkowców pracować, w jednym dniu roboty prowadzone są na jednym kawałku całej budowy a tam jest tyle do zrobienia że realny termin ukończenia prac to maj, chyba że ludzie na tych przystankach mają po błocie, dziurach, gruzie chodzićzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za nierealny termin

   kiler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 19

   bzdury gadasz mieszkam tu to widze. w tej tylko trakcji i przystanków brakuje na Gwareckiej i Dokerskiej.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do slepego

   wilku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 14

   umyj okna albo zmien okuliste bo z domu to sie chyba nie ruszasz
   chcesz powiedziec ze torowisko przy dokerskiej jest kompletne i brakuje tylko przystankow i trakcji ? proponuje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie płynie

   zibi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

   trakcja jest pod napięciem a prąd płynie jak jest włączony odbiornik . w tej chwili tramwaj nie jedzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak płynie prąd to poprawcie izolację, bo licznik nabije.

   melek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   Jak płynie prąd to jest zwarcie lub upływność .Kto za tę fuszerkę zapłaci?
   Taki wypływ prądu bez tramwai to ogromne marnotrawstwo.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   abc

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   a) był włączony tylko do testów
   b) upływności nigdy nie zlikwidujesz i tu nie ma żadnej fuszerki
   c) zapraszam na kurs czytania ze zrozumieniem i podstaw elektryki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powinno pisać

   dysan112 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 22

   W trakcji tramwajowej na Kozanów jeszcze płynie prąd.
   Obstawiam że po uruchomieniu w ciągu tygodnia będzie awaria trakcji, wypadek brak prądu. No ale kogo to interesuje. Ja myślę że powinno się...rozwiń całość

   W trakcji tramwajowej na Kozanów jeszcze płynie prąd.
   Obstawiam że po uruchomieniu w ciągu tygodnia będzie awaria trakcji, wypadek brak prądu. No ale kogo to interesuje. Ja myślę że powinno się zlikwidować wszystkie autobusy na całym mieście. Jest PLUS są nowe tory, jest dynamizm i sukces, a śmierdzące autobusy powinny zostać zlikwidowane. Oczywiście żart

   A mieszkańcy, a kto to jest, element społeczny który jest potrzebny tylko na fikcyjne wybory zwane samorządowymi i prezydenckimi. Bo i tak ma wszystko w d****. Podniosło by się im cenę biletów MPK do 10 zł za jednorazowy normalny to byli by szczęśliwi. Bydło Wrocławskie charakteryzuje się tym że wystarczy pokazać coś ładnego a są happy i zawsze szczęśliwi (badania GUS) i to nawet jak się zadłużają najwięcej w Polsce. A później się dziwicie że taki Smyk czy inny koleś miesza w MPK. Wystarczało wybudować stadion, kupić skody (ładne) i jesteście szczęśliwi. Ale jest coś lepszego jeszcze bo powiem wam że Dutkiewicz doskonale skłócił nas samych te słynne wojenki o MPK, lewoskręty, akcje rowerowe. Jemu nie tyle chodzi o to by była lepsza komunikacja ale o to by mieszkańcy kłócili się z samym sobą np rowerzyści z samochodziarzami.

   Najlepsze że ulegliście po przez że to będzie stabilizacja, a co macie z tej stabilizacji ? rozwój bo obwodnice wam wybudował ? a czy on położył chociaż jedną "cegłę" ? no właśnie, to wy to zrobiliście mieszkańcy dla siebie. Dutkiewicz doskonale to wykorzystał i aspekt Euro, ale podejrzewam że znów go wybierzecie, bo nie ma alternatywy, bo lepszy on nic itp... zero zainteresowania tym co oni robi a że połowa mieszkańców to studenci zwani popularnie gimbusami to gdy pokaże im przyslowią sztuczkę magiczną ale nie zabierze przy tym internetu lub stanie w obronie internetu to pójdą za tobą aż po mury na śmierć :)

   ALE TO JUŻ NIE NA TEMAT :) moim zdaniem powinniście się cieszyć że macie jakiś tramwaj a tym bardziej ten stadion bo tylko on was ratuje inaczej już byście nie mieli autobusów wcześniej czy później od Kozanowa na zachód i najpewniej i tak by nikogo to nie interesowało w naszym pięknym mieście SUKCESUzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @dysan

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 21

   Powinno być: POWINNO BYĆ NAPISANE.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moge tylko dodać jedno

   dysan112 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

   prawdziwych mieszkańców którzy walczą o miasto widziałem w 1997 w słynnej powodzi tysiąclecia. Każdy solidaryzował się z miastem, walczył o taki głupi z pozoru Dworzec PKP, śmierdzący, brudny.Czy...rozwiń całość

   prawdziwych mieszkańców którzy walczą o miasto widziałem w 1997 w słynnej powodzi tysiąclecia. Każdy solidaryzował się z miastem, walczył o taki głupi z pozoru Dworzec PKP, śmierdzący, brudny.Czy obrona mostów młyńskich, Ostrowa Tumskiego i wiele innych dla małych społeczności skupiających na osiedlu. Teraz tego niema
   Piszecie durne petycje, kłocicicie się z samymi na siebie bo ktoś tam śmierdzi w MPK, bo lewoskrętu niema. Ewidentny brak wspólnoty. Tylko narzekanie, gdzie są rady osiedla które powinny być aktywne w tych sprawach, rady lokatorów.

   Ale teraz jest takie modne BO KOGO TO INTERESUJEzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 13

   o ile sie zalozymy ze 31 marca nie pojedzie tramwaj na kozanow i stadion???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jasne na noc lepiej zostawiac trakcje pod napieciem

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 24

   bo do rana by zniknela... na pacanowie wszystko sie przydaje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Apokalipso przybywaj....

   kozan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 19

   Odliczajcie mieszkańcy dni do początku katastrofy. Zaraz się zacznie wieczne wypi...anie prądu w trakcji, przestoje, korki tramwajowe, wypadki i wykolejenia na łukach...

   A 135 pójdzie się...rozwiń całość

   Odliczajcie mieszkańcy dni do początku katastrofy. Zaraz się zacznie wieczne wypi...anie prądu w trakcji, przestoje, korki tramwajowe, wypadki i wykolejenia na łukach...

   A 135 pójdzie się je...ać. Podziękujecie Dudusiowi, przy urnach wybiórczychzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama