Mamy Bitelsów na Dolnym Śląsku

  Mamy Bitelsów na Dolnym Śląsku

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, peruki i stylizowany na lata 60. sprzęt. To Bitelsi z Polkowic i z Wrocławia.
  Kiedy piętnaście lat temu polkowiczanin Gracjan Machnicki obejrzał film Radosława Piwowarskiego "Yesterday", o grupie młodzieży z lat 60. gdzieś w Polsce, jednego był pewien:
  - Postanowiłem rozpowszechniać w naszym kraju muzykę z tamtego okresu - wspomina.
  Muzyki, jak dodaje, słuchał od dzieciństwa. Ojciec nauczył go grać na gitarze. Dziesięć lat temu Gracjan zaczął spełniać swoje marzenie, czyli grać z zespołem muzykę lat 60., między innymi Czerwonych Gitar. Ale przede wszystkim słynnej czwórki z Liverpoolu.

  Fascynacja Bitelsami była tak silna, że pewnego dnia zabrał namiot, śpiwór i pojechał do Liverpoolu na festiwal, żeby zobaczyć ludzi z całego świata tak samo zakręconych na punkcie Bitelsów jak i on. Tam podpatrzył sposób, w jaki inni naśladują mistrzów. Wizję zamienił potem w rzeczywistość: miało być jak najbliżej oryginału.
  - Występujemy w butach sprowadzonych z Liverpoolu, perukach... damskich, ale dobrze przystrzyżonych i garniturach szytych na miarę - wymienia Machnicki. - Od pewnego czasu mamy też sprzęt tego samego modelu, co Bitelsi.

  Gitary, wzmacniacze i perkusja przyleciały z Anglii i ze Stanów Zjednoczonych. Od ośmiu lat zespół występuje pod nazwą The Postman. I jest to jedyny zespół w Polsce, który do perfekcji opanował styl gry i zachowania Bitelsów na scenie.
  W obecnym składzie The Postman to: polkowiczanie Gracjan Machnicki (George Harrison) i Sławomir Turliński (Paul McCartney) oraz wrocławianie Grzegorz Markocki (John Lennon) i Marcin Wojtowicz (Ringo Starr).
  - Uczyłem się jego ruchów, a przede wszystkim specyficznego sposobu grania. W przejściach bardzo fajnie podkreślał zagrywki gitarowe - mówi Marcin-Ringo, który, poza występami z kolegami, prowadzi jeszcze pracownię muzyczną.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama