Menu Region

Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu (NASZ RAPORT)

Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu (NASZ RAPORT)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Łukasz Mirytiuk

72Komentarze Prześlij Drukuj
Gdzie tanio zjeść we Wrocławiu (NASZ RAPORT)
Dobry i niedrogi obiad we Wrocławiu? To nie jest problem. Nie zawsze obiad w lokalu musi oznaczać wydatek kilkudziesięciu złotych. Przedstawiamy listę miejsc, gdzie można zjeść smaczny posiłek, nie tracąc przy tym fortuny.
* Bar Miś. Przy ul. Kuźniczej 48 można zjeść ciepły posiłek w rozsądnej cenie. Za zupę zapłacimy 2 zł, a za cały obiad - ok. 8 zł. Można zabrać jedzenie na wynos, trzeba jednak mieć własne pojemniki.

* Bar Pierożek przy ul. Poniatowskiego. Za porcję domowej roboty pierogów zapłacimy tu od 7 zł do 9 zł. Można kupić niedrogie na-leśniki - po 5 zł. Zamówione dania można zabrać ze sobą na wynos.


* Bar Miszmasz przy ul. Nożowniczej 14/16. Zestaw obiadowy z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką kosztuje 10,90 zł. Za porcję pierogów zapłacimy 6,90 zł.

* Wegetariański bar Vega przy ul. Sukiennice 1/2. Za rozsądną kwotę można zjeść dania bez mięsa. Za zupę zapłacimy 5 zł, drugie danie kosztuje od 3,50 zł do 7 zł. Zapakują nam także obiad do domu.

* Bar Verona Centrum przy pl. Nowy Targ 22/23. Za danie obiadowe zapłacimy tu tylko 6,90 zł. Do tego można dokupić różne surówki w cenie od 2,50 zł. Wegetariańskie przysmaki zapakują nam do specjalnych pojemników i możemy zabrać je ze sobą.

* W barze Setka przy ul. Kazimierza Wielkiego 50a też można zjeść duży i niedrogi obiad. Żurek z kiełbasą i ziemniakami dostaniemy za 8 zł, a za duży kotlet cielęcy z ziemniakami i surówką zapłacimy 15 zł.

* W stołówce studenckiej przy ul. Maxa Borna każdy może niedrogo zjeść pełny obiad. Za zamówiony zestaw zapłacimy 12,50 zł.

* Bar Jacek i Agatka przy pl. Nowy Targ 27. Za najdroższe danie obiadowe (kotlet, ziemniaki i surówka) zapłacimy tylko 10 zł. Niestety, nie można zabrać jedzenia na wynos.

* Naleśnikarnia French Connections przy ul. Kuźniczej 63 to również popularne miejsce na niedrogi posiłek. Porcje naleśników są duże, wybór ogromny. Najtańsze naleśniki kosztują 5 zł.

* Citi Bar przy ul. Trzebnickiej 64. Za zestaw obiadowy - kotlet, frytki oraz warzywa - zapłacimy 12 zł.

* W barze mlecznym Mewa przy ul. Drobnera 4 duży zestaw obiadowy kosztuje nie więcej niż 12 zł. W jego skład wchodzą kotlet schabowy, ziemniaki i bukiet surówek.

* Bar DeTes przy ul. Kniaziewicza 9. Za kotlet mielony z ziemniakami i surówką zapłacimy 10,90 zł. Można dokupić do tego zupę, która kosztuje 4,50 zł.

* Restauracja Brajt przy ul. Odrzańskiej 18. Za robione na miejscu posiłki zapłacimy bardzo przyzwoitą cenę. Zupę można tu zjeść za 3,50 zł, porcja pierogów zaczyna się od 6 zł, a danie obiadowe: schabowy, ziemniaki i surówka to 12 zł. W menu tradycyjna polska kuchnia!

* W Bazylii przy ul. Kuźniczej 47 także można niedrogo zjeść. Obiady kupować można tu na wagę. Za 100 g wybranych potraw zapłacimy jedynie 2,49 zł. Najlepiej trafić tu w ostatniej godzinie otwarcia. Wówczas jedzenie jest za pół ceny.

* Stołówka studencka przy ul. Chełmońskiego 37. Tu studenci mogą kupić zestaw obiadowy już za 8 zł. Za zupę trzeba zapłacić jedynie 3,5o zł. Na obiad, oczywiście, może przyjść każdy.

* Pod nasypem kolejowym, przy ul. Bogusławskiego 98, w barze Miś można zjeść duży obiad za około 12 zł. W tej cenie można dostać dużą porcję smażonego sera z frytkami i sałatkami lub w podobnym zestawie grillowaną pierś z kurczaka.

* Przy ul. Piłsudskiego 14 niedrogo i dobrze można zjeść w barze Wiking. Duża porcja smacznych pierogów (10 sztuk) kosztuje 5,80 zł. W ofercie są też dania obiadowe. Za zestaw z filetem z kurczaka zapłacimy 11 zł. Dowolna zupa kosztuje tu jedynie 3,90 zł.

* Marche przy ul. Świdnickiej 23. Pierogi można kupić tu na sztuki, od 1,60 zł za jednego. Za kotlet schabowy zapłacimy 9,80 zł, a surówkę - 3,90 zł za 100 g.

* W barze Chopper przy ul. Kotlarskiej 42 za panierowany filet z kurczaka zapłacimy 10 zł. Duży zestaw obiadowy, czyli zupa i drugie danie, to wydatek ok. 20 zł.

* Jadłomania przy ul. Ruskiej 62 - różne dania są liczone na wagę, za 100 g zapłacimy 3,49 zł. Pełne obiadowe danie można złożyć tu za ok. 15 zł. W tej restauracji zjemy na dwóch poziomach, możemy też zabrać jedzenie do domu.

* STP, czyli Szybko, Tanio Pysznie, przy ul. Kuźniczej 10. To kolejne miejsce, gdzie można kupić jedzenie na wagę. Tu za 100 g dowolnie wybranych potraw zapłacimy 3,29 zł. Zestaw obiadowy da się skompletować za ok. 14 zł.

* Stołówka Politechniki Wrocławskiej przy ul. Smoluchowskiego 29. Nie tylko studenci mogą tu zjeść za niewielkie pieniądze. Za zestaw obiadowy zapłacimy ok. 10 zł.

* Naleśnikarnia Paryska przy ul Wielkiej 59. Za dużego i sytego naleśnika zapłacimy nie więcej niż 12 zł. Ma on 35 cm średnicy, a w sobie szynkę, jajko, ser i inne dodatki. Za zestaw obiadowy z deserem zapłacimy mniej niż 20 zł.

* Restauracja Kurna Chata przy ul. Odrzańskiej 17. Tu można zjeść zupę za 5 zł, a drugie danie od 12 zł za porcję.

* Bar Borowik przy ul. Robotniczej 42. Najtańszą zupę zjemy tu już za 3 zł. Zestawy obiadowe są także w niskich cenach. Za kotlet mielony z ziemniakami i surówką zapłacimy 8,60 zł. Najdroższe zestawy w tym barze kosztują mniej niż 13 zł. Porcja pierogów to 6,90 zł.

* Bar mleczny Magia Smaku przy ul. Piłsudskiego 86a. Tu za obiad, na który składa się kotlet mielony, surówka oraz ziemniaki zapłacimy 13 zł. Dla miłośników zup propozycje lokalu zaczynają się od 4 zł.

* Stołówka Vanilla - Uniwersytet Przyrodniczy (ul. Norwida 25). Zestaw obiadowy zjemy za ok. 10 zł.

* Bar rybny Krab przy ul. Sokolniczej 7-17, pawilon 1, to doskonały pomysł na smaczną i niedrogą rybę. Zestaw: filet w cieście z frytkami i surówką kosztuje 12,90 zł.

* Orientalną kuchnię w rozsądnych cenach proponuje bar Orient Express przy ul. Poniatowskiego 20. Za zupę z wołowiną na ostro zapłacimy 8 zł. Jako główne danie można tu zjeść ryż zasmażany z warzywami, którego porcja kosztuje 11,90 zł.

* Bar Kogucik przy ul. Opolskiej 93. Tu za zestaw dnia zapłacimy 12,50 zł. W jego skład wchodzi zupa pomidorowa, smażony filet z mintaja, ziemniaki oraz surówka.

Może być taniej


Nawet w niedrogich lokalach możemy liczyć na dodatkowe korzyści. Co zrobić, by za obiad zapłacić jeszcze mniej?
* Weź ze sobą legitymację. Wiele lokali oferuje dodatkowe zniżki dla posiadaczy legitymacji studenckich czy emeryckich.
* Załatw sobie kartę klienta. Dobrym pomysłem jest dowiedzieć się, co zrobić, by dostać kartę stałego klienta. Zwykle wystarczy zjeść w danym miejscu kilka obiadów.
* Godziny otwarcia. Bary nie chcą marnować przygotowanego jedzenia. Nawet za połowę ceny zjemy w ostatniej godzinie otwarcia lokalu.

72

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

najtaniej

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Hala targowa, obiad spora porcja mielony surówka ziemniaki za 4, 9 zł a duże zupy za 2zl

odpowiedzi (0)

skomentuj

żur

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

heniek (gość)  •

może nie gulasz ale dobry żur można zjeść z chlebka w swojskiej knajpie na rynku, poza nim jest tam jeszcze kilka bardzo polskich potraw

skomentuj

polecam

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

chlebuś (gość)  •

Żurek faktycznie jest bardzo dobry. Czasami jak najdzie mnie chęć to sobie funduję taki specyfik. W domu ciężko taki zrobić a cena jak na restaurację bardzo przystępna.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szama w chlebie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Martynka (gość)  •

Miesiąc temu na wycieczce w górach podali nam gulasz zbójnicki w bochenku chleba i muszę przyznać że dawno czegoś tak dobrego nie jadłam. Radzę uwzględnić swojskie, regionalne restauracje we wszystkich romantycznych wypadach. W końcu przez żołądek do serca :)

skomentuj

najlepszy gulasz

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koleżnaka (gość)  •

Martynko ja próbowałam gulaszu z koguta! To dopiero było pyszne, trochę pikantne, ale sama knajpa miała taki wystrój jakbym się obudziła w starodawnej polskiej chacie, ciekawe miejsce.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tanio

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

student (gość)  •

Byłem wczoraj u nich: http://jadalnia.wroclaw.pl/

za like i komentarz dostałem kompot. A zupa była cudowna !

skomentuj

like

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

głodny (gość)  •

nie wiesz, czy opcja z kompotem za lajka nadal jest u nich aktualna?

odpowiedzi (0)

skomentuj

PoenCard

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

polecam skorzystanie z darmowej 45-dniowej karty OpenCard
uzyskasz dostęp do zniżki -50% w około 850 restauracjach w całej Polsce!
wszystkie informacje znajdują się pod pod podanym linkiem.

http://www.opencard.pl/testuj-karte-elektroniczna/?adv_host=fb_konkurs

odpowiedzi (0)

skomentuj

Hata

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maniek (gość)  •

Nie takie znowuż "tylko", są po prostu smaczne i sprawdzone. W większości tych lokali da się dobrze zjeść

odpowiedzi (0)

skomentuj

ok

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kurna (gość)  •

Z tego raportu mogę tylko polecić Kurną Chatę z Odrzańskiej, fajne ceny, ale i miejsce na poziomie. Mogliście do artykułu wkleić zdjęcie od nich, a nie jakiś obskurny bar mleczny, który samym wystrojem odstrasza...

skomentuj

Racja

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AS (gość)  •

Dokładnie jak wyżej! nie zawsze miejsce, gdzie można tanio zjeść musi wyglądać jak jadłodajnia albo stołówka z czasów PRLu, wykafelkowana od góry do dołu. Kurna Chata jest tego najlepszym przykładem, tam wnętrze jest piękne, drewniane, kolorowe, cieplutkie, czyściutkie, przytulne, tak że od razu lepiej smakuje. A jedzenie tanie i bardzo smaczne, porcje solidne.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Najsmaczniejsze, najtańsze domowe obiady (swieże jedzenie!!!)

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jem tam od 18 lat (gość)  •

Od czasów studenckich do teraz chodzę tam na obiady. Zawsze mają swieże, smaczne dania (codzienne dostawy ryb, wołowiny, schabu, warzyw itd.) Za 12 złotych dostaje się zestawy (zupa+drugie danie). Np. barszcz, żurek, Stek z drobiu, Kotlet po lwowsku. Polecam!!!

P.S. Mało kto o tym wie, bo jest to lokal schowany w buynku uniwersyteckim, ale każdy może tam wejśći zjeść. Pytajcie o jadłodajnię "Gala Zakł. Hand-Gastr." przy Placu. Maxa Borna 9

odpowiedzi (0)

skomentuj

Najsmaczniejsze, najtańsze domowe obiady (swieże jedzenie!!!)

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jem tam od 18 lat (gość)  •

Od czasów studenckich do teraz chodzę tam na obiady. Zawsze mają swieże, smaczne dania (codzienne dostawy ryb, wołowiny, schabu, warzyw itd.) Za 12 złotych dostaje się zestawy (zupa+drugie danie). Np. barszcz, żurek, Stek z drobiu, Kotlet po lwowsku. Polecam!!!

P.S. Mało kto o tym wie, bo jest to lokal schowany w buynku uniwersyteckim, ale każdy może tam wejśći zjeść. Pytajcie o jadłodajnię "Gala Zakł. Hand-Gastr." przy Placu. Maxa Borna 9

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rimondi

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Pizza tam od 6,50 do mega dużej za 26. I gyros bardzo smaczny. Za 15 zł można się najeść i popić browarem.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »