Ważne
  Po bandzie: Tacy jesteśmy, czyli nie wszystkiemu winien...

  Po bandzie: Tacy jesteśmy, czyli nie wszystkiemu winien Dutkiewicz

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  No więc my tu z niczym się nie wyrabiamy. Tak już w Polsce mamy, że ze wszystkim się spóźniamy. Ze stadionami, lotniskami, autostradami, spóźniamy się do pracy, do domu, nawet w łóżku, nie swoim zresztą, z czego rodzą się później niechciane dzieci. I to jest prawdziwy dramat, a nie ta dziura w naszej drodze, o której wiemy, ale którą co drugi dzień jednak zaliczamy.
  Po bandzie: Tacy jesteśmy, czyli nie wszystkiemu winien Dutkiewicz
  Regularnie spóźniają się lekarze. Otóż wręczają nam numerek jakiś, lecz po to tylko, by na chwilę cię uspokoić. Twoja godzina wybiła, a ty wciąż pod drzwiami. Więc ja nigdy numerków nie biorę, a do znajomych lekarzy idę. Tam, gdzie będę numerem 1. A że takich, którzy zwyczajnie chcą przeżyć, jest więcej, stąd te wszystkie bloczki w łeb biorą. Jak to mówią, trzeba mieć końskie zdrowie, by w Polsce chorować.

  Spóźniamy się z rachunkami, więc inni spóźniają się z wypłatą dla nas (weźcie to pod uwagę, gdy narzekacie). Notorycznie spóźniają się wykładowcy na uczelniach - za dużo ich obskakują lub w dupie to po prostu mają - zatem zaczynają spóźniać się podopieczni.
  I takie mamy uczelnie, a największe bezprawie panuje na prawie (zawód syn i te sprawy). Spóźniają się ci, co mają internet w twoim domu naprawić, spóźniamy się z odwiedzinami babci przed jej śmiercią, ze zmianą opon, Szczęsny z interwencją (za to pierwszy później komentuje), Kuszczak ze zmianą klubu, Bachleda na progu itd.

  Nawet kryzys zagląda do nas na sam koniec, nie wiadomo, czy to już, czy przed nami dopiero. Spóźniają się sądy i politycy ze spełnianiem obietnic. Także urzędnicy ich nie spełniają, stąd tyle kibli na półpiętrach w XXI wieku. Spóźniają się pociągi i władze PKP, które od kilku dni dopiero każą sobie płacić za postój na Świebodzkim (liczyłem, że spóźnią się bardziej). Wreszcie spóźnia się wam stara, gdy idzie na ploty do koleżanki - "kochanie, wychodzę do Jadzi na pięć minutek, przemieszaj zupę co pół godziny". Jakie to pocieszne, prawda? I jakie prawdziwe.

  OK, wystarczy. No, solidni jak kościelne drzwi to my raczej nie jesteśmy. Jak więc mamy oddawać o czasie wszystkie te terminale, stadiony, dworce?! Cud, że w ogóle powstaną jako rezultat rozpaczliwej pracy zbiorowej. Niech no tylko jedno ogniwo nawali, ktoś coś po drodze ukradnie, zwieje z pieniędzmi i budowla się wali. A z tą uczciwością jest u nas mniej więcej tak, jak z żoną porucznika Columbo. Mianowicie wszyscy o niej słyszeli, lecz nikt jej nie widział. I pewnie z biedy to w dużym stopniu wynika. A po trosze z cwaniactwa, bezczelności i nieróbstwa. Zauważyliście, jak często okradają nam ostatnio mieszkania? Znajomemu opróżnili kurtkę w przedpokoju, gdy on siedział przed telewizorem! Uchylili drzwi, wyjęli bilety NBP, karty, uciekli. A mama zawsze mi powtarza: Wojtku, proszę cię, zamykaj się na klucz.

  Więc zacznijmy od siebie, nim krzykniemy, że wszystkiemu winien Dutkiewicz. Niełatwo rządzić tak niesolidnym, opóźnionym (pół wieku komuny) narodem. Fajnie, że przynajmniej wiosna się nam tej zimy nie spóźnia.

  PS Byłbym zapomniał. Chciałem jeszcze pochwalić miasto, bo wszyscy tylko złorzeczą. Wpompować 40 baniek w spółkę Wrocław 2012, ileś razy więcej niż podobne twory pochłonęły w Gdańsku czy Poznaniu, i nie mieć prokuratora na głowie - dla mnie duży sukces.

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to w Poznaniu

   L4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 29

   "Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuca władzom Poznania brak nadzoru nad budową stadionu i zastanawia się, za co spółka Euro Poznań 2012 dostawała miliony złotych. Prezydent Ryszard Grobelny znał...rozwiń całość

   "Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuca władzom Poznania brak nadzoru nad budową stadionu i zastanawia się, za co spółka Euro Poznań 2012 dostawała miliony złotych. Prezydent Ryszard Grobelny znał wyniki kontroli CBA już od października ale milczał..."


   czyżby ....?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Panie Prezydencie

   Maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Ja Pana popieram , jak tysiące Wrocłsawian , a ten promoil marud niech spada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie

   matoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   Nie wysilaj sie na erudypcję -wyczsc sobie buty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale mądrala

   gut (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Co za bystre spojrzenie na problem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do dutkiewiczowskiego muszkietera na dworze Franasa.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Szanowny Panie,
   skoro jesteś Waść od sportu, to tym się zajmuj, piłką kopaną itp., ale w sprawy na których się nie rozumiesz się nie mieszaj. Nie w opóźnieniach bowiem jest problem, lecz w ich...rozwiń całość

   Szanowny Panie,
   skoro jesteś Waść od sportu, to tym się zajmuj, piłką kopaną itp., ale w sprawy na których się nie rozumiesz się nie mieszaj. Nie w opóźnieniach bowiem jest problem, lecz w ich bezkarności, a nawet ich nagradzaniu; przynajmniej w grodzie rządzonym przez Twego idola Dutkiewicza. Czy mógłbyś Waść poinformować mnie i resztę gawiedzi, za jaką - wzorem swego idola - mieszkańców Wrocławia uważasz, jaka firma i ile kar umownych zapłaciła gminie za opóźnienia? Obojętnie, czy to przy budowie stadionu, czy terminala portu lotniczego, że o słynnych dziurach w ziemi nie wspomnę.
   Co się zaś tyczy Pańskiego post scriptum, to faktycznie poszedłeś Kawalerze po bandzie wykazując totalną arogancję wobec płacących podatki w tym mieście, ale nie ciesz się tak, bo choć młyny sprawiedliwości mielą powoli to mistrzostwach w piłce kopanej zdecydowanie przyspieszą.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do dutkiewiczowskiego muszkietera na dworze Franasa.

   wieszcz

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 32

   Szanowny Panie,
   skoro jesteś Waść od sportu, to tym się zajmuj się piłką kopaną itp., ale w sprawy na których się nie rozumiesz się nie mieszaj. Nie w opóźnieniach bowiem jest problem, lecz w ich...rozwiń całość

   Szanowny Panie,
   skoro jesteś Waść od sportu, to tym się zajmuj się piłką kopaną itp., ale w sprawy na których się nie rozumiesz się nie mieszaj. Nie w opóźnieniach bowiem jest problem, lecz w ich bezkarności, a nawet ich nagradzaniu; przynajmniej w grodzie rządzonym przez Twego idola Dutkiewicza. Czy mógłbyś Waść poinformować mnie i resztę gawiedzi, za jaką - wzorem swego idola - mieszkańców Wrocławia uważasz, jaka firma i ile kar umownych zapłaciła gminie za opóźnienia? Obojętnie, czy to przy budowie stadionu, czy terminala portu lotniczego, że o słynnych dziurach w ziemi nie wspomnę.
   Co się zaś tyczy Pańskiego post scriptum, to faktycznie poszedłeś Kawalerze po bandzie wykazując totalną arogancję wobec płacących podatki w tym mieście, ale nie ciesz się tak, bo choć młyny sprawiedliwości mielą powoli to mistrzostwach w piłce kopanej zdecydowanie przyspieszą.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cwancyk

   Jonasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Ten ostatni akapit niech będzie gwoździem do trumienki cwancyku!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co prawda to prawda

   pkr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   W Polsce każdy każdego ma w d****, a wszyscy jednogłośnie mają w d**** Polskę (bez względu jak głośno drą ryja, jak to ją kochają). Tak tu jest, tak tu było, tak tu będzie. Żaden Dutkiewicz, Tusk,...rozwiń całość

   W Polsce każdy każdego ma w d****, a wszyscy jednogłośnie mają w d**** Polskę (bez względu jak głośno drą ryja, jak to ją kochają). Tak tu jest, tak tu było, tak tu będzie. Żaden Dutkiewicz, Tusk, Polskęzbaw tego nie zmieni, bo jak to mówił Piłsudski "Naród wspaniały, tylko ludzie k****".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Perły między wieprze

   Janusz Szachowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Panie Wojciechu - super, TAK TRZYMAĆ!!! W naszej demokracji każdy może mieć własne zdanie, byle było zgodne ze zdaniem większości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wstyd

   Pola w Negri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

   1. "spóźniamy się do pracy, do domu, nawet w łóżku, nie swoim zresztą, z czego rodzą się później niechciane dzieci" - absolutne mistrzostwo, zdradza lekkość pióra i myśli (podobnie jak u...rozwiń całość

   1. "spóźniamy się do pracy, do domu, nawet w łóżku, nie swoim zresztą, z czego rodzą się później niechciane dzieci" - absolutne mistrzostwo, zdradza lekkość pióra i myśli (podobnie jak u Naczelnego),
   2. "spóźnia się wam stara, gdy idzie na ploty do koleżanki - "kochanie, wychodzę do Jadzi na pięć minutek, przemieszaj zupę co pół godziny" oraz "A mama zawsze mi powtarza: Wojtku, proszę cię, zamykaj się na klucz" - dowód, że redaktor twardo stąpa po ziemi i nieobce są mu troski dnia codziennego, takie wplatanie wątków osobistych (?) potwierdza, że wzoruje się Pan redaktor na samym Naczelnym, super, że bohaterami waszych tekstów są również Wasi bliscy,
   3. "solidni jak kościelne drzwi to my raczej nie jesteśmy" - porównianie godne PUlitzera, bez dwóch zdań,
   4. "Więc zacznijmy od siebie, nim krzykniemy, że wszystkiemu winien Dutkiewicz. Niełatwo rządzić tak niesolidnym, opóźnionym (pół wieku komuny) narodem" - albo to jakiś niezły żart (niezły, ponieważ nie chwytam), ALBO JUŻ WSTYDU NIE MASZ!!!
   Odnośnie "zawód syn", to czasami zastanawiam się, czyim Pan jest synem (skoro został Pan szefem działu nie potrafiąc pisać)? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czyimś to ?

   L4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   a czyim Ty jesteś? Synem/córą golarza, czy fryzjera?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   >

   fryzjer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   masz cos do fryzjerow, trepie?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo