Sport

    Trzy złote krążki w Spale, Marciniszyn i Krawczuk na HMŚ w...

    Trzy złote krążki w Spale, Marciniszyn i Krawczuk na HMŚ w Stambule

    Wojciech Koerber

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Izabela Mikołajczyk (5-bój), Daria Korczyńska (60 m) i Adrian Świderski (trójskok, wszyscy Śląsk) przywieźli złote medale z halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Spale.
    Nagrodami PZLA za najlepsze wyniki imprezy uhonorowano Tomasza Majewskiego (AZS AWF Warszawa), który pchnął kulę na odległość 21,05, oraz Annę Rogowską (SKLA Sopot) - 4,71 w skoku o tyczce.

    Pechowo zakończył się bieg na 3000 m dla Sylwii Ejdys (Śląsk), która na sto metrów przed metą - pewnie prowadząc - nagle upadła. - Przez ból stopy. Sylwia prowadziła w dobrym tempie na rezultat, który dałby jej minimum na halowe MŚ.
    Inna sprawa, że na tę imprezę się nie wybieraliśmy. Jesteśmy po badaniach USG w Łodzi, które wykazały naderwanie rozcięgna podeszwowego. Niestety, nie naciągnięcie, a naderwanie. Jest przerwa na 2-3 milimetry - przekazał nam trener Marek Adamek, którego inny podopieczny, Bartosz Nowicki, był na 3000 m drugi. - Przez większą część dystansu biegł z Łukaszem Parszczyńskim, współpracowali. Przegrał z nim o 0,01 s - dodał szkoleniowiec.

    Po zawodach prezydium PZLA ustaliło skład reprezentacji na 14. halowe mistrzostwa świata w Stambule (9-11 marca). Awizowany jest tam udział aż 847 sportowców ze 160 państw (obie liczby są rekordowe w historii imprezy), choć biało-czerwoni wysyłają akurat skromną delegację. Znalazły się w niej cztery panie i dziesięciu panów. Oto kad-ra: kobiety: 1500 m - Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom), 3000 m - Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce), kula - Paulina Guba (OKS Start Otwock), 5-bój - Karolina Tymińska (SKLA Sopot); mężczyźni: 800 m - Adam Kszczot (RKS Łódź), Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), 60 m ppł - Artur Noga (KS Warszawianka), Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), kula - Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), 4 x 400 m - Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków), Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław), Łukasz Domagała (AZS AWFiS Gdańsk), Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyce), Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław).

    56. Halowe Mistrzostwa Polski w Spale

    Kobiety

    800 m: 1. Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa) 2:06.04, 2. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 2:07.04, 3. Renata Pliś (Maraton Świnoujście) 2:07.53;

    60 m ppł: 1. Zuzanna Leszczyńska (AZS-AWFiS Gdańsk) 8.51, 2. Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa) 8.61, 3. Katarzyna Świostek (AZS AWF Warszawa) 8.72;

    5-bój: 1. Izabela Mikołajczyk (Śląsk Wrocław) 4083, 2. Agnieszka Borowska (Zantyr Sztum) 3992, 3. Alicja Sakowicz (AZS AWF Warszawa) 3975, 5. Karolina Kędzia (AZS AWF Wrocław) 3113;

    w dal: 1. Karolina Tymińska (SKLA Sopot) 6.44, 2. Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) 6.40, 3. Teresa Dobija (AZS Łódź) 6.37, 6. Katarzyna Gąsowska (Śląsk Wrocław) 5.83;

    60 m: 1. Daria Korczyńska (Śląsk) 7.34, 2. Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz) 7.43, 3. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), 5. Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław) 7.49;

    3000 m: 1. Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) 9:18.56, 2. Urszula Nęcka (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 9:22.26, 3. Matylda Szlęzak (AZS AWF Kraków) 9:32.69, Sylwia Ejdys (Śląsk) nie ukończyła;

    400 m: 1. Jolanta Kajtoch (AZS AWF Warszawa) 54.37, 2. Justyna Święty (AZS AWF Katowice) 54.53;

    trójskok: 1. Anastasiya Jurawliewa (Uzbekistan) 13.67, 2. Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) 13.58, 3. Anna Zych (AZS AWF Biała Podlaska) 13.53, 6. Katarzyna Gąsowska (Śląsk Wrocław);

    3000 m chód: 1. Paulina Buziak (Sokół Mielec) 12:38.84;

    tyczka: 1. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4.71, 2. Joanna Piwowarska (AZS AWF Kraków) 4.40, 3. Monika Pyrek (OSOT Szczecin) 4.30, 6. Aleksandra Wiśnik (AZS AWF Wrocław) 3.80;

    kula: 1. Paulina Guba (Start Otwock) 17.79;

    200 m: 1. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 23.76, 2. Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz) 24.15, 3. Anna Guzowska (AZS AWF Warszawa) 24.31;

    wzwyż: 1. Karolina Gronau (Start Lublin) 1.84, 2. Karolina Błażej (AZS AWF Kraków) 1.84, 3. Urszula Domel (AZS AWF Wrocław) 1.84; 4. Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) 1.82;

    1500 m: 1. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 4:39.07.

    Mężczyźni

    kula: 1. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 21,05, 2. Jakub Giża (LKS Stal Mielec) 19,55, 3. Krzysztof Brzozowski (Płomień Sosnowiec) 18.90;

    800 m: 1. Artur Ostrowski (AZS Poznań) 1:52.68, 2. Sebastian Papuga (BKL Bełchatów) 1:52,72;

    w dal: 1. Marcin Starzak (AZS AWF Biała Podlaska) 7.70, 2. Adrian Strzałkowski (MKL Szczecin) 7.67, 3. Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) 7.64;

    tyczka: 1. Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz) 5.60, 2. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) 5.40, 3. Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) 5.30, 6. Mateusz Łoś (AZS AWF Wrocław) 4.90;

    60 m: 1. Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz) 6.68, 2. Robert Kubaczyk (Śląsk Wrocław 6.75, 3. Artur Zaczek (AZS Poznań) 6.82(811), 4. Kamil Kryński (Podlasie Białystok) 6.82(816);

    400 m: 1. Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków) 46.92, 2. Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław) 47.32, 5. Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 47.76, 8. Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) 48.42;

    1500 m: 1. Adam Czerwiński (Wawel Kraków) 3:48.38;

    trójskok: 1. Adrian Świderski (Śląsk Wrocław) 16.17, 2. Jakub Daroszewski (BKS Bydgoszcz) 15.94, 3. Karol Kondraciuk (AZS AWF Kraków) 15.85;

    200 m: 1. Kamil Kryński (Podlasie Białystok) 21.35, 2. Robert Kubaczyk (Śląsk) 21.50, 3. Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz) 21.56;

    5000 m chód: 1. Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) 19:20.12.

    7-bój: 1. Szymon Czapiewski (Zawisza Bydgoszcz) 5527, 2. Paweł Wiesiołek (Warszawianka) 5510, 3. Krzysztof Plaskota (AZS Politechnika Opolska) 5439, 4. Michał Chałabała (AZS AWF Wrocław) 5348;

    wzwyż: 1. Piotr Śleboda (Olimpia Grudziądz) 2.22, 2. Robert Wolski (MKLA Łęczyca) 2.12, 3. Piotr Milewski (Podlasie Białystok) 2.08;

    60 m ppł.: 1. Artur Noga (Warszawianka) 7.65, 2. Dominik Bochenek (Zawisza Bydgoszcz) 7.68; 3000 m: 1. Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok) 8:01.13, 2. Bartosz Nowicki (Śląsk) 8:01.14, 3. Łukasz Oślizło (AZS AWF Katowice) 8:04.59.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać