Dwóch nowych profesorów na Uniwersytecie Wrocławskim

  Dwóch nowych profesorów na Uniwersytecie Wrocławskim

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie środowisko naukowe wzbogaciło się o dwóch nowych profesorów, tzw. belwederskich. Co prawda nominacje zostały wręczone w Pałacu Prezydenckim, a nie w Belwederze, ale zgodnie ze zwyczajem wręczał je prezydent Bronisław Komorowski.
  Wśród 29 nowych profesorów znalazło się dwóch naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Tak się złożyło, że obydwaj to matematycy.

  Prof. Zbigniew Palmowski oraz prof. Krzysztof Dębicki pracują na Wydziale Informatyki i Matematyki naszego Uniwersytetu. Prof. Palmowski w pracy naukowej zajmuje się m.in. teorią ryzyka, symulacjami oraz teorią kolejek. Swoje badania prowadził nie tylko we Wrocławiu, ale także w Holandii oraz Australii.

  Tak zwanymi kolejkami systemowymi oraz teorią prawdopodobieństwa zajmuje się prof. Krzysztof Dębicki. Naukowiec jest także dobrze znany studentom, bo jest na Wydziale Matematyki naszego Uniwersytetu koordynatorem programu Erasmus. Swoje badania prowadził we Wrocławiu oraz w Amsterdamie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niekompetencja

   Jasio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 38

   Wypadałoby wspomnieć chociaż, że prof. Zbigniew Palmowski jest prodziekanem Wydziału MATEMATYKI i INFORMATYKI (tak ten wydział nazywa się poprawnie). Jak zwykle informacja pozostawia wiele do...rozwiń całość

   Wypadałoby wspomnieć chociaż, że prof. Zbigniew Palmowski jest prodziekanem Wydziału MATEMATYKI i INFORMATYKI (tak ten wydział nazywa się poprawnie). Jak zwykle informacja pozostawia wiele do życzenia. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama