Zamknęli kolejny darmowy parking w centrum

  Zamknęli kolejny darmowy parking w centrum

  Marek Zoellner

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zamknęli kolejny darmowy parking w centrum

  ©Janusz Wójtowicz/ Gazeta Wrocławska

  Skończyły się dobre czasy dla kierowców, którzy każdego ranka przy Dworcu Świebodzkim szukają miejsca, gdzie za darmo mogą zostawić swoje auto. PKP przypomniało sobie o terenie między ulicami Robotniczą i Nabycińską. Teraz za każdą godzinę parkowania trzeba tam zapłacić 2 zł.
  Zamknęli kolejny darmowy parking w centrum

  ©Janusz Wójtowicz/ Gazeta Wrocławska

  - Można też wykupić abonament. Do końca tygodnia można zostawić u nas samochód za 20 zł bez dodatkowych opłat - informuje ochroniarz z firmy Mar-Old, który pilnuje wjazdu. Dodaje jednak, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. - Jesteśmy tutaj z upoważnienia PKP. Kolej ogłosiła przetarg i dopiero wybierze operatora - wyjaśnia pracownik firmy ochroniarskiej.

  To właśnie PKP jest właścicielem terenu i jak potwierdził rzecznik kolejowej spółki Bartłomiej Sarna, przetarg na wynajem parkingu zaplanowano na 29 lutego. - Dzień wcześniej kończymy przyjmowanie ofert - uzupełnia Sarna.
  Nie widzi on nic dziwnego w tym, że w miejscu, gdzie można było od niepamiętnych czasów parkować za darmo, nagle wprowadzono opłaty. W dodatku tylko na chwilę, tuż przed przetargiem i podpisaniem umowy na obsługę obiektu.

  - Stwierdziliśmy, że jest to rozsądne. To nasz teren i mamy prawo przez ten czas dodatkowo zarobić - twierdzi rzecznik PKP.
  Ile kierowcy będą płacić nowemu najemcy? Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu. Cena wywoławcza (miesięczny czynsz) za dwie działki przy ul. Nabycińskiej i Robotniczej to prawie 15 tys. zł.

  Na razie nie ma żadnych planów związanych z bezpłatnym parkingiem po drugiej stronie ul. Robotniczej, przy samym Dworcu Świebodzkim. Ten teren należy do miasta i jak się dowiedzieliśmy w magistracie, urzędnicy nie zamierzają w tej chwili organizować tam parkingu płatnego.

  13.ul. Robotnicza 5- teren utwardzony o pow. 1 240,00m2
  Cena wywoławcza 5 009,60 zł (miesięcznie netto), tj. stawka 4,04 zł/m2
  Wadium 6 000,00 zł
  Przeznaczenie parking
  Okres najmu nieokreślony

  14.ul. Nabycińska -teren utwardzony o pow.
  2 347,00m2
  Cena wywoławcza 9 481,88 zł (miesięcznie netto), tj. stawka 4,04 zł/m2
  Wadium 11 400,00 zł
  Przeznaczenie parking
  Okres najmu nieokreślony

  Czytaj także

   Komentarze (47)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   parking - to chyba jakaś kpina!!

   yimsha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   No cóż, jakie koleje taki parking - nic dodać (bo nie ma do czego), a ująć już się nie da - toż to k...błota a nie parking

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przychody z parkingu

   az (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   Na podobny pomysł ktoś wpadł w ubiegłym roku, chcąc pobierać opłaty przy Świebodzkim od strony ul. Tęczowej. Postawili człowieka, ten się ponudził przez 3 tygodnie (bo nikt tam nie parkował) i...rozwiń całość

   Na podobny pomysł ktoś wpadł w ubiegłym roku, chcąc pobierać opłaty przy Świebodzkim od strony ul. Tęczowej. Postawili człowieka, ten się ponudził przez 3 tygodnie (bo nikt tam nie parkował) i interes został zwinięty. Idę o zakład, że tak będzie i w tym przypadku. Od wczoraj nie widziałem, żeby ktoś skorzystał z oferty PKP. Parkingowy zmarźnie, trzeba mu będzie zapłacić za pracę, żadnych przychodów z parkingu, taki będzie zarobek PKP. Może na tym parkingu można zarobić, ale trzeba to zrobić z głową, zaangażować w to lokalne firmy, itd. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darmowe parkingi?

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 6

   Darmowe parking?
   Takie miejsca to często pobojowiska na których kierowcy porzucają samochody, zajęte jest każde miejsce czy to asfalt czy trawnik lub dojazd do posesji. Masy amatorów zakochanych...rozwiń całość

   Darmowe parking?
   Takie miejsca to często pobojowiska na których kierowcy porzucają samochody, zajęte jest każde miejsce czy to asfalt czy trawnik lub dojazd do posesji. Masy amatorów zakochanych w swoich samochodach MUSI dojechać jak najbliżej celu bo inaczej to będzie hańba.
   Uważam że miasto i inni właściciele nieruchomości, dobrze robią, że chcą uporządkować kwestie parkowania samochodów w centrum. Jednak powinno się zacząć od zbudowania parkingów na obrzeżach rynku lub całej dzielnicy aby ci kierowcy którzy muszą mogli zaparkować samochód w rozsądnym miejscu. Takie darmowe albo „dzikie” parkingi również wpływają na wygląd naszego miasta i często nie wyglądają przyzwoicie. Parkingi tego typu powinno się kompletnie zlikwidować. Za parkowanie w miejscach nieodpowiednich i nie przygotowanych do postoju samochodu, powinny być jeszcze wyższe mandaty.
   Poza tym powinniśmy się zastanowić czy na pewno musimy wjeżdżać samochodem do centrum miasta. Większość nas nie ma takiej potrzeby aby pchać się samochodem do Starego Miasta. Można np. dojechać do pracy środkami komunikacji i jest to czasami wbrew pozorom szybsze i mniej stresujące, ktoś za nas kieruje a my możemy spokojnie poczytać gazetę i nie musimy w stresie szukać miejsca do parkowania, trochę pospacerujemy po mieście.
   Nie możemy mieć też pretensji, że właściciel tereny chce opłatę za wjazd. A jak to by był nasz teren? Co do gospodarności PKP i spółek podobnych to temat na osobną trylogię.
   Jesteśmy jeszcze korzeniami w socjalizmie i „darmowe” już nie istnieje, bo tak naprawdę za każdą rzecz która jest darmowa trzeba zapłacić prędzej czy później.
   Jeżeli ktoś narzeka, że jazda samochodem kosztuje za dużo to należy się zastanowić nad posiadaniem tego luksusu. W konstytucji nie jest nic napisane, że każdy obywatel MUSI posiadać samochód.
   W wielu miastach Europy są parkingi poza centrum aby tam zostawić samochód i nie zastawiać rynków. Mieszkańcy i przyjezdni dają sobie radę, a sklepy lub kawiarnie prosperują.
   Nasze miasto powinno pomyśleć o takich parkingach najlepiej podziemnych i wielopiętrowych. Niestety, dla niektórych, płatnych parkingach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak ma być

   Jerzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   I bardzo dobrze:-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   interes?

   L4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 11

   "ciekawe", kto "wygra" ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "P"

   odpowiednik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 6

   Dawno, dawno temu wisiał tam regularny znak drogowy "P" z informacją "Dla mieszkańców…itd". Nie znam szczegółów tej dawnej regulacji ale administracja budynku zainstalowała tam wtedy nawet...rozwiń całość

   Dawno, dawno temu wisiał tam regularny znak drogowy "P" z informacją "Dla mieszkańców…itd". Nie znam szczegółów tej dawnej regulacji ale administracja budynku zainstalowała tam wtedy nawet łańcuch a uprawnieni mieszkańcy otrzymali klucze aby mogli korzystać z zamkniętego parkingu.
   Szybko łańcuch "się urwał" a potem "urywał się " już codziennie i tak długo aż ci, dla których ten teren był przeznaczony, skapitulowali przed NOWYM. NOWE nadeszło w postaci chłopczyków z aktówkami wciśniętych w tanie garniturki oraz panienek z baaardzo ozdobnymi paznokciami a więc WŁATCUF ŚWIATA a ci, jak wiemy, mają dość specyficzny ogląd rzeczywistości… Raz w tygodniu okolice zapełnia (oczywiście również nie respektując ŻADNYCH norm) swoimi autami hołota spiesząca na Świebodzki aby odbyć swój rytuał (czy może raczej rodzaj atawistycznej potrzeby) tj. poocierać się w tłoku o sobie podobnych i potaplać się w błocie. Jak po tym regularnym najeździe dzikiej hordy wygląda okolica, trudno opisać… Ciekawostką jest też fakt (SAMOWOLNEGO? Cóż to za jedni?) pobierania w tym dniu opłat za "parkowanie" !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgadza się

   aa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 23

   wszystko w historii, bo tez tak te fakty pamiętam. Jednak nie przesadzałbym z WŁADCAMI ŚWIATA - to tylko jakieś szybko rotujące głąby z pobliskiego Kredytu Agrykoli.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @aa

   odpowiednik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Napisałem "WŁATCUF" - szanowny aa.
   Pozdrawiam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahahah coooo??

   Pioro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 4

   kaluza na blotje to parking??? tylko w polsce! hahahahahah!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bogaci z samochodami...

   Aloiz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 8

   Kochani, coraz więcej z was, dzięki technologiom takim jak telefony komórkowe, internet, maszyny sterowane komputerami itp. może i często pracuje już poza miastem, i z miasta się wyprowadza. Więc...rozwiń całość

   Kochani, coraz więcej z was, dzięki technologiom takim jak telefony komórkowe, internet, maszyny sterowane komputerami itp. może i często pracuje już poza miastem, i z miasta się wyprowadza. Więc uciekajcie z Wrocławia i zostawcie to miasto biednym pieszym, zwariowanym rowerzystom, radzie miasta, organizatorom procesji blokujących miasto i innym bezużytecznym idiotom. Wkrótce będzie przypominało Detroit, Michigan gdzie liczba mieszkańców spadła o prawie trzy miliony, wartość nieruchomości w niektórych miejscach jest mniejsza od zera a rada miasta jeszcze podnosi podatki. W mieście zostali praktycznie biedni na zasiłkach.

   KOCHANI TO JEST PRZYSZŁOŚĆ WROCŁAWIA i jak się nic nie zmieni to innej nie będzie. Pierwsze , najpierw drobne, efekty będą do zaobserwowania zaraz po EURO.

   Nie ma jak żyć w "ciekawych czasach".zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieć ciastko i zjeść ciastko

   w. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

   Chciałbym zauważyć, że miasto ma swoje plusy i minusy - oczywiście: drogo, hałas, pomysły rady miasta, korki, problemy z parkowaniem itd itd- czyli wszystkie mniejsze i większe upierdliwości...rozwiń całość

   Chciałbym zauważyć, że miasto ma swoje plusy i minusy - oczywiście: drogo, hałas, pomysły rady miasta, korki, problemy z parkowaniem itd itd- czyli wszystkie mniejsze i większe upierdliwości wynikające z koncentracji ludzi. ALE - Wrocław oferuje też dużo ciekawych możliwości - tutaj trudno się nudzić + czego nie chcesz kupić to jest dostępne + powodzenia w szukaniu pracy w jakichś wioskach i miasteczkach w okolicy: albo w sklepie albo na budowie albo jak masz kontakty to w budżetówce.
   Krótko mówiąc Aloiz - moim zdaniem Wrocław nie jest gorszym dużym miastem niż inne duże miasta.
   Dla mnie liczy się ogólny trend - miasto się rozwija - owszem ma potknięcia zdarzające się radzie miejskiej (i te jednostkowo powinno się wytykać i kopać ich za to po d**ach), ale generalne malkontencenie to typowe podejście u nas w kraju. Najlepiej powiedzieć, że inni coś schrzanili - szczególnie skupiając się głównie na dogadzaniu sobie...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Twoj argument

   Pioro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 36

   Ma tylko sens jak sie wierzy ze Polacy wola mieszkac jak Amerykanie (tz. tylko pracowac w miescie a wieczorem uciekac do przedmiescia) niz jak nasze Europejskie kuzyni (mieszkac, pracowac, i bawic...rozwiń całość

   Ma tylko sens jak sie wierzy ze Polacy wola mieszkac jak Amerykanie (tz. tylko pracowac w miescie a wieczorem uciekac do przedmiescia) niz jak nasze Europejskie kuzyni (mieszkac, pracowac, i bawic w scislym miescie). zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mój argument...

   Aloiz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

   Tu nie ma nic do rzeczy gdzie kto pracuje a gdzie mieszka. To człowiecze umiłowanie do wygody ograniczone możliwościami. W Europie na zachód od Odry po prostu nie ma miejsca na przedmieścia...rozwiń całość

   Tu nie ma nic do rzeczy gdzie kto pracuje a gdzie mieszka. To człowiecze umiłowanie do wygody ograniczone możliwościami. W Europie na zachód od Odry po prostu nie ma miejsca na przedmieścia inaczej rozumiane, miejsce może by się znalazło tyle że horrendalnie drogie, poza tym ceny paliwa, samochodów, i czas dojazdu dalej ogranicza rozrost przedmieść. W Polsce mogą się jeszcze te przedmieścia rozwijać przez czas jakiś. Pytanie kto zwycięży w tym wyścigu, deweloperzy czy rolnictwo (potrzeba dostarczenia żywności poprzez ceny wymusi ceny ziemi stąd konkurent dla deweloperów)

   Amerykanie już przez ten etap przeszli, przeszli też przez etap powrotu do miasta który był totalną klęską. Poza tym dostępność ziemi do zabudowy była inna, ceny paliwa, samochodów, infrastruktury mniejsza co ułatwiało i przyspieszało rozwój przedmieść. W Europie zjawisko to można teraz obserwować w Wielkiej Brytanii gdzie bogaci coraz częściej uciekają na pobliskie wsie wykupując farmy (relatywnie tanie) i pracują "zdalnie" dojeżdżając do miasta tylko raz może dwa tygodniowo. Za nimi idą firmy które nie potrzebują już tysięcy ludzi w jednym miejscu (Bo fabryki - to mają w Indiach) natomiast kreatywnych a przez to bogatych, tych niewielu, pracuje "zdalnie" właśnie na przedmieściach i w małych miastach. W tych miejscowościach tzw miejskie służby są bardzo dobre a miejskie problemy znacznie mniejsze. Przykładem jest np Prescott w Arizonie czy też Freising koło Monachium.

   Myślę że człowiek mieszka tam gdzie na jego warunki jest mu najwygodniej. Jak kogoś stać tylko na mieszkanie w blokowisku czy innym familioku to też tam mieszka, i na pewno nie dla tego ze kocha miejskie bloki, czy też ich otoczenie zwane miastem. Chociaż muszę przyznać że ludzie często nie wiedzą jak i że można swoje życie zmienić. (nie zawsze na lepsze, ale zawsze zmienić można - tyle że jedni lubią ryzyko a drudzy nie) zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Aloiz, kto zwycięży w tym wyścigu ?

   S.taszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 25

   Czy dysponujesz może jakimiś materiałami porównawczymi między Prescott w Arizonie a kanadyjskim Prescott, tym w Ontario ?
   Co do przykładu Freising, to co sądzisz o pobliskim Erding ?

   Ja też...rozwiń całość

   Czy dysponujesz może jakimiś materiałami porównawczymi między Prescott w Arizonie a kanadyjskim Prescott, tym w Ontario ?
   Co do przykładu Freising, to co sądzisz o pobliskim Erding ?

   Ja też nieustannie zadaję sobie to pytanie -kto zwycięży w tym wyścigu, deweloperzy czy rolnictwo ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WRESZCIE

   JUZKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   Wreszcie PKP poszło po rozum do głowy i zaczyna zarabiać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W tygodniu tam nawet pies z kulawą nogą nie łazi.

   ppp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

   Jeżeli w tamtych okolicach są parkingi za darmo to dlaczego są kasowane miejsca w niedzielę podczas pracy targowiska

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama