Ważne
  Jedni gonią po szczytach, inni robią szybkie randki, a...

  Jedni gonią po szczytach, inni robią szybkie randki, a Wałęsa kocha

  Janusz Michalczyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przekleństwem naszych czasów jest ciągła gonitwa za nowymi wrażeniami. Kiedyś nudzili się tylko obrzydliwi w swym bogactwie arystokraci, a teraz miliony cierpią z powodu niezaspokojenia. Tak się składa, że we wczorajszym numerze naszej gazety znalazły się dwie informacje, które nie mają ze sobą pozornie nic wspólnego. Pierwsza - grupa wrocławskich studentów geografii zamierza w sto dni wejść na 46 szczytów Europy, z czego wynika, że co dwa dni będą zaliczać kolejną górkę. Druga - do Wrocławia przywędrowała moda na tzw. szybkie randki, co polega na tym, że w ciągu godziny uczestnicy zabawy flirtują z kilkunastoma osobami płci przeciwnej. Dla mnie wspólny mianownik tych dwóch wydarzeń jest taki: jak najszybciej, jak najwięcej.
  Jedni gonią po szczytach, inni robią szybkie randki, a Wałęsa kocha

  ©Paweł Relikowski/ Gazeta Wrocławska

  Oczywiście, studenci mają bardzo dobre uzasadnienie dla swojego pomysłu. Słusznie zwracają uwagę na to, że nikt przed nimi jeszcze tego nie zrobił. A któż w naszej cywilizacji, bijącej pokłony przed bożkiem sukcesu, nie chciałby poczuć się choćby przez moment kimś wyjątkowym? Dlatego nie dziwi mnie to, że studenci na niektóre szczyty będą wjeżdżać kolejką górską lub autobusem, zupełnie jak zwykli turyści. Dla wszystkich musi być jasne, że nikomu nie uda się w tydzień obejść najwyższych wierzchołków w Himalajach. Jeszcze kręcicie nosem? No dobrze, słynny Fileas Fogg też niekiedy szedł na skróty, by okrążyć kulę ziemską w rekordowe 80 dni.

  Z szybkimi randkami jest inny kłopot. Ten pomysł wziął się chyba z wiary w miłość od pierwszego spojrzenia. Po co godzinami męczyć się konwersacją, skoro już po trzech minutach możemy nabrać pewności, że indywiduum siedzące naprzeciwko nie jest naszą metafizyczną drugą połówką. I wcale nie musi przeszkadzać nam fakt, że każdy z uczestników tej randkowej masówki próbuje pokazać się z jak najlepszej strony, maskując przy tym rozpaczliwie wszelkie rzeczywiste i urojone niedostatki. Wydaje się, że ta metoda poszukiwania idealnego partnera da się obronić, ale, pod warunkiem że prawdziwa okaże się teoria alternatywnych wszechświatów, według której wszystko, co tylko da się pomyśleć, faktycznie się zdarza w nieskończonej liczbie wersji ludzkiej historii. Trafi swój na swego, bo w nieskończonej liczbie wszechświatów każdy facet spotyka się z każdą babką chodzącą po tej ziemi. A więc za którymś razem musi trafić na swoją idealną partnerkę.

  Przyznajmy, nawet w wersji bezalternatywnej świat jest coraz bardziej skomplikowany, więc gubią się nie tylko młodzi, lecz nawet starzy. Dobrym przykładem jest małżeństwo Wałęsów. Dopiero gdy Danuta napisała swoją biografię, dotarło do niej, że Lech przez całe życie uważał się za pępek świata, jej zostawiając trudy wychowania ośmiorga dzieci. I proszę, ta wzorcowa matka Polka skrytykowała postawę słynnego męża, a nawet się zastanawia, czy ją przez te wszystkie lata naprawdę kochał. Czyżby tradycyjny model polskiej rodziny walił się na naszych oczach w gruzy? Lech zrozumiał grozę sytuacji. Na początku trochę się boczył na to pranie brudów, ale po urlopie spędzonym samotnie na Florydzie zapewnił: kochałem, kocham i będę kochał. Może nawet wdrapie się na swój kolejny życiowy szczyt i zaprosi żonę na randkę.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za kołek na zdjęciu?

   wiedza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 27

   ...na czym zarabiasz - chyba nie na fryzurze kapusiu. Zostałeś rozpoznany SB-eku...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kurs z rozwoju osobistego

   zadowolonyzsiebie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 33

   Moi drodzy jeśli macie kłopoty z podejmowaniem szybkich i ryzykownych decyzji, co przeszkadza wam w rozwoju zawodowym polecam wam zapisanie się na szkolenie z rozwoju osobistego prowadzone przez...rozwiń całość

   Moi drodzy jeśli macie kłopoty z podejmowaniem szybkich i ryzykownych decyzji, co przeszkadza wam w rozwoju zawodowym polecam wam zapisanie się na szkolenie z rozwoju osobistego prowadzone przez Wyższą Szkołę Uwodzenia, Wywierania Wpływu i Rozwoju Wewnętrznego www.wyzszaszkolauwodzenia.pl. Ja skorzystałem z kursu o nazwie Legalny Doping, na którym prowadzący nauczyli mnie co robić, by z łatwością podejmować trudne decyzje oraz w jaki sposób w samym sobie odnaleźć motywację do działania. Jeśli macie podobne problemy polecam tę szkołę, mam o ich kursach bardzo dobrą opinię, są rzetelni i profesjonalni ;)

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wałęsa kocha?

   maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

   Popieram p.Danutę w 100 procentach,po co jej było tyle zmagań życiowych.? Jest na pewno bohaterką w oczach swoich dzieci.przesyłam Pani wyrazy podziwu ,niestety nie widzę jaśniejszej przyszłości...rozwiń całość

   Popieram p.Danutę w 100 procentach,po co jej było tyle zmagań życiowych.? Jest na pewno bohaterką w oczach swoich dzieci.przesyłam Pani wyrazy podziwu ,niestety nie widzę jaśniejszej przyszłości przed panią , a wielka szkoda.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo