Drogie auto dla domu dziecka

  Drogie auto dla domu dziecka

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Urzędnicy starostwa powiatowego w Dzierżoniowie sprawdzą, czy dyrektorka domu dziecka w Pieszycach nie zmarnotrawiła pieniędzy, kupując dla placówki mercedesa za prawie 115 tys. zł.
  To efekt skargi, którą wysłał dealer konkurencyjnego salonu samochodowego.
  "W innych firmach motoryzacyjnych samochód z podobnym wyposażeniem można kupić już za 60 tys. zł" - napisał Tomasz Kuriata, wiceprezes firmy "Motor-Pol", która jest dealerem FIAT-a.
  Wątpliwości budzi też fakt, że, jak twierdzą inni dealerzy, ogłoszenie o przetargu na kupno auta nie było dobrze rozpowszechnione. Dlatego zgłosiła się tylko jedna firma i to ona wygrała.

  Ilona Bugaj, dyrektorka domu dziecka, tłumaczy, że z ogłoszeniem, zgodnie z procedurami, można było przez 7 dni zapoznawać się na stronie Biuletynu Zamówień Publicznych.
  - Owszem, był tylko jeden oferent, ale prawo nie zabrania skorzystania z jego propozycji, bo nikt nie wymaga, by do przetargu stanęło kilka firm - mówi Bugaj.
  Zakupiony ośmioosobowy mercedes będzie służył zarówno do przewozu osób, jak i towarów. Placówka w Pieszycach ma bowiem dwie filie w innych miejscowościach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama