Ważne
  Dolnoślązak zadba o zwierzęta

  Dolnoślązak zadba o zwierzęta

  RS

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Eugeniusz Ragiel, znany jeleniogórski działacz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, został prezesem zarządu głównego tej organizacji.
  Materiały podobne
  Delegaci z całej Polski wybrali go na czteroletnią kadencję. Poza nim do władz TOnZ weszło dziewięciu działaczy z Dolnego Śląska.

  Towarzystwo działa w Polsce od 1846 roku. W tej chwili skupia ponad 20 tysięcy członków. Ma trzy własne schroniska dla zwierząt i zarządza ponad 80 placówkami tego typu (w całej Polsce jest ich ok. 200).
  Eugeniusz Ragiel zapowiada, że podczas swej kadencji chce poprawić sytuację w schroniskach.
  - Do ustawy o ochronie zwierząt chcielibyśmy dodać zapis, który zmuszałby gminy do finansowania schronisk na przyzwoitym poziomie. To jedna z kilku przygotowywanych propozycji zmian - mówi społecznik. Chciałby zmienić nieco strukturę Towarzystwa. Każde z kół tej organizacji otrzyma osobowość prawną. Ułatwi to lokalnym działaczom zdobywanie pieniędzy na działalność.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo