Wrocław: Sępolno wciąż czeka na tramwaje

  Wrocław: Sępolno wciąż czeka na tramwaje

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jutro, a najpóźniej w czwartek dowiemy się, kiedy tramwaje 9 i 17 dojadą na pętlę na Sępolnie.
  - Trwa poprawianie trakcji. Gdy prace się zakończą, dowiemy się, kiedy ruch zostanie przywrócony - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Tramwaje nie dojeżdżają na Sępolno od listopada ubiegłego roku. Wtedy zaczął się remont torowiska wzdłuż ul. Mickiewicza.
  Torowisko na Sępolno miało zostać już otwarte w połowie stycznia. Ale wtedy okazało się, że wykonawca nie zdążył na czas zamontować trakcji.

  Kolejny termin wyznaczono na 27 stycznia. Niestety, wtedy nie powiódł się próbny przejazd nowymi torami. Okazało się, że odkształciły się wsporniki, które podtrzymują sieć. Mimo prac nad naprawą trakcji tramwajowej, problemu nie udało się szybko rozwiązać.

  Wiadomo, że ZDiUM nałoży karę na wykonawcę prac. Jej wysokość zostanie ustalona, gdy tramwaje w końcu ruszą na trasę. Przypomnijmy, że teraz wozy MPK dojeżdżają tylko pod Stadion Olimpijski. Stamtąd do Sępolna pasażerów podwozi autobus zastępczy.

  W przyszłym tygodniu mają się rozpocząć prace remontowe torowiska na ul. Curie-Skłodowskiej. Szyny są tam w tak fatalnym stanie, że tramwaje (na odcinku od mostu Zwierzynieckiego do klinik) nie mogą się tam mijać. Wagonami tak rzuca, że po prostu mogą o siebie zahaczyć.

  - Prognozy pogody są takie, że temperatura będzie dodatnia. Wtedy naprawimy torowisko, aby tramwaje jeździły normalnie - mówi Mazur. Jednak będą to tylko prace doraźne. Na przebudowę całej ul. Curie-Skłodowskiej poczekamy do wiosny przyszłego roku. Wtedy też wyremontowany zostanie most Zwierzyniecki.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co ruszą, to spartaczą

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

   Cała ekipa zarządzająca, oraz wykonujący prace remontowe fachowcy, nadają się tylko do wymiany - szybko, zanim zniszczą resztę komunikacji miejskiej.

   Ciekawe ile czasu im potrzeba, by...rozwiń całość

   Cała ekipa zarządzająca, oraz wykonujący prace remontowe fachowcy, nadają się tylko do wymiany - szybko, zanim zniszczą resztę komunikacji miejskiej.

   Ciekawe ile czasu im potrzeba, by wyremontować krótki i prosty odcinek torów przed pętlą na Sępolnie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama