Prokuratorskie roszady

  Prokuratorskie roszady

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jarosław Fatyga jest nowym zastępcą prokuratora okręgowego w Legnicy. 1 października zastąpił na tym stanowisku Bożenę Ławrowską, która przejęła z kolei kierowanie jednym z wydziałów legnickiej Prokuratury Okręgowej.
  Stanisław Tkaczyszyn, który do tej pory kierował Prokuraturą Rejonową w Legnicy, został prokuratorem w okręgówce. Na stanowisku szefa PR zastąpiła go Ryszarda Anna Beni. Jak już informowaliśmy, zmiany objęły także Prokuraturę Rejonową w Lubinie. Po blisko 14 latach kierowania tą placówką odwołano z niej Józefa Stryjaka, a powołano Barbarę Izbiańską. Nowa szefowa przeszła do Lubina z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

  Piotr Wójtowicz, szef legnickiej PO, tłumaczy, że wprowadził zmiany, bo uznał, że będą korzystne dla firmy.
  - Bardzo cenię umiejętności wszystkich prokuratorów. W Legnicy pracuję od marca i wiem, że mam znakomitych fachowców - mówi Piotr Wójtowicz. - Prokurator Stryjak ma zdolności analityczne, które chcę wykorzystać w Legnicy. Natomiast pani Izbiańska jest nie tylko świetnym fachowcem, ale też doskonałym organizatorem. Jestem pewien, że świetnie sobie poradzi.

  Dla prokuratury Lubin jest jednym z trudniejszych regionów - z powodu wyższej niż w innych jednostkach liczby prowadzonych śledztw, przede wszystkim w sprawach przestępstw kryminalnych i gospodarczych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama