Damy prezenty Afrykanom

  Damy prezenty Afrykanom

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Wałbrzychu już myślą o świętach Bożego Narodzenia. Właśnie rusza tu wielka akcja charytatywna "Prezent pod choinkę".
  W ramach tego przedsięwzięcia każdy, dorosły lub dziecko może dostarczyć świąteczną paczkę sierotom i dzieciom z ubogich rodzin na Ukrainie i w Burkina Faso w Afryce. Wystarczy pudełko po butach, 10 zł i drobny upominek.

  - Pudełko należy ozdobić papierem kolorowym lub pomalować i włożyć do niego np. artykuły higieniczne, szkolne, zabawki, odzież lub słodycze. Prezenty nie muszą być kosztowne. Te dzieci nie są przyzwyczajone do luksusu. Warunkiem jest tylko, by wszystko było nowe - mówi Iwona Holeksa, koordynator krajowy akcji.

  Otwartą paczkę i 10 zł na koszty akcji trzeba dostarczyć do parafii ewangelicko-augsburskiej w Wałbrzychu przy pl. Kościelnym 4 lub innej parafii w kraju. Można do niej włożyć swoje zdjęcie, kartkę z adresem czy liścik.
  Akcję organizuje Centrum Misji Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskieg od 2001 r. Świąteczne upominki trafiały dotąd tylko na Ukrainę, teraz po raz pierwszy dostaną je dzieci z Afryki.

  - Rok temu wysłaliśmy prawie 4 tysiące paczek. Z samego Wałbrzycha było ich ok. 100 - mówi Holeksa.
  Prezenty przygotowywali głównie uczniowie w szkołach.
  - Kto zechce wziąć udział w akcji, powinien skontaktować się z jej koordynatorem na swoim terenie. Działają przy parafiach ewangelicko-augsburskich. Tam do 10 listopada będą zbierane paczki. Następnie trafią do punktu zbiorczego pod Cieszynem. Szczegóły pod nr. tel. 0 508 175 044 i na stronie internetowej: www.prezent.cme.org.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama