Walka o przetrwanie w kolejce na wuef

  Walka o przetrwanie w kolejce na wuef

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Legnicy studenci mdleli w kolejce ze ścisku. Inne uczelnie zapisują na zajęcia przez internet.
  Kilkuset studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy w czwartek od rana tłoczyło się przed halą sportowo-widowiskową. Chcieli zapisać się na zajęcia z wychowania fizycznego.

  - Przed południem do hali wpuszczono kilkadziesiąt osób, a potem nas wyrzucono - denerwuje się Kasia z politologii. - Jedna z koleżanek zemdlała, chyba ze zmęczenia.
  Przyjechała karetka pogotowia. Okazało się, że dziewczyna ma problemy z sercem. Po udzieleniu pomocy na miejscu, została karetką odwieziona do domu. A przed halą nadal stłoczeni studenci Szkoły próbowali się dostać do lektorów zapisujących na zajęcia.
  - Każdy z nas chce tak dobrać sobie godziny, by nie kolidowały z zajęciami na uczelni - tłumaczy słuchacz administracji. - Z drugiej strony, wszystkim zależy na tym, by nie chodzić na wuef w piątki, bo wtedy mamy wolne.

  Studenci sugerują, że można było uniknąć takiego tłoku, chociażby robiąc zapisy przez internet.
  Mirosław Szczypiorski, rzecznik PWSZ, uważa, że ta sytuacja spowodowana jest wygodnictwem studentów.
  - W minionych latach zapisy były w hali przed uczelnią i tłoku nie było - wyjaśnia rzecznik. - Teraz ten nagły wysyp studentów jest niezrozumiały, zwłaszcza że na zapisy mają dwa dni.

  Czy studenci muszą stać w tak gigantycznych kolejkach? Przykład innych uczelni pokazuje, że nie.
  - U nas zapisy odbywają się przez internet - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego. - W wybrane dni najpierw zapisują się studenci z najwyższą średnią, potem z niższą. Ten system zdał egzamin i nie mamy już problemów.

  Podobnie jest w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze.
  - W ten sposób zapisy prowadzimy od trzech lat - wyjaśnia Monika Trajan z Kolegium. - Każdy student dostaje dwa tygodnie wcześniej login. Może korzystać z internetu na uczelni.
  - Być może internet jest dobrym rozwiązaniem - zastanawia się Mirosław Szczypiorski. - Na razie jednak nie mamy możliwości, by wprowadzić ten system. Jest to pomysł na przyszłość.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama