Urzędnicy marzą: za 6 lat we Wrocławiu nie będzie korków

  Urzędnicy marzą: za 6 lat we Wrocławiu nie będzie korków

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy z placu Strzegomskiego na pl. Społeczny będziemy mogli dojechać w kilka minut i bez stania w korkach? Tak, jeśli tylko wrocławskim urzędnikom uda się zrealizować nowe plany budowy trasy łączącej oba te place.
  Szosa ma rozpocząć się właśnie na pl. Strzegomskim, który będzie przebudowany. Tuż za nim zaplanowany jest długi wiadukt. Tak, by przejechać nad całym terenem Dworca Świebodzkiego.
  - Wszystko dlatego, że na Świebodzkim znowu mają jeździć pociągi - tłumaczy Marek Żabiński, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Wrocławia.
  Na dworcowych terenach mają też powstać biurowce i hotele. To kolejny powód, dla którego samochody nie powinny tamtędy przejeżdżać.


  Z urzędniczych koncepcji wynika, że od Świebodzkiego kierowcy pojadą wiaduktem - przez ul. Szpitalną, aż do ul. Grabiszyńskiej. Później trasa, już na ziemi, wytyczona będzie dzisiejszą ul. Zaporoską, a następnie Szczęśliwą. Tam, między budowanymi Sky Tower i Centrum Południowym, powstanie tunel, którym można będzie dojechać do ulicy Dyrekcyjnej.
  - Tu pojawiają się największe kłopoty - przyznaje Żabiński. - Bo pomiędzy ulicami Dyrekcyjną a Pułaskiego jest wiadukt kolejowy. Niestety, wąski - opowiada. I dlatego magistrat chce poszerzyć wiadukt prawie dwukrotnie.

  Następnie kierowcy pomkną ulicą Pułaskiego, z której wjadą do kolejnego podziemnego korytarza. Będzie prowadził pod pl. Społecznym, do dwóch mostów - Grunwaldzkiego i Pokoju. Kształtem powinien przypominać literę Y. Sam plac Społeczny też ma doczekać się wielkich zmian. Przede wszystkim zostanie zabudowany. Wyrosną tam hotele, apartamentowce czy oszklone biurowce. Znikną za to drogowe ślimaki.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kroki będą nadal

   Kytutr

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

   Za 6 lat we Wrocławiu korki będą nadal. Blachosmrodów przybywa szybciej niż dróg, każda nowa ulica, każde miejsce zdatne do parkowania, choćby było to miejsce nielegalne, szybko zostanie zajęte....rozwiń całość

   Za 6 lat we Wrocławiu korki będą nadal. Blachosmrodów przybywa szybciej niż dróg, każda nowa ulica, każde miejsce zdatne do parkowania, choćby było to miejsce nielegalne, szybko zostanie zajęte.

   Bardziej niż nowe ulice potrzebna jest zmiana myślenia o transporcie, zarówno po stronie miasta, jak i mieszkańców. Wrocławianie: wyjdźcie z dziupli i przejrzyjcie!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Plany i majaczenia

   Klaus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   Autostradowa jest w proszku bo wykup gruntów się "wysypał". Wschodnia - brak funduszy. Armii Krajowej - o tym się czyta od lat i nic. Teraz znowu - za 6 lat. A zbudują może kawałek koło Sky Tower....rozwiń całość

   Autostradowa jest w proszku bo wykup gruntów się "wysypał". Wschodnia - brak funduszy. Armii Krajowej - o tym się czyta od lat i nic. Teraz znowu - za 6 lat. A zbudują może kawałek koło Sky Tower. Jak Czarnecki się dołoży. I tylko po raz kolejny będą się starać o EXPO, EIT czy tym podobne. Cały czas mrzonki i majaczenia... zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama