Wstrząsające zeznania oprawców Maćka w sądzie

  Wstrząsające zeznania oprawców Maćka w sądzie

  Edyta Golisz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Sądzie Okręgowym w Legnicy odbyła się druga odsłona głośnego procesu o zabójstwo 17-letniego Maćka Witkowskiego ze Złotoryi. Oskarżeni to trzej koledzy Maćka ze szkoły.
  Na ekranie w sądowej sali odtworzono nagranie z wizji lokalnej z oskarżonym Michałem P. Wizja odbyła się w podzłotoryjskim lesie, do którego oprawcy podstępem zwabili Maćka i gdzie go zabili.
  To właśnie Michała P. prokuratura podejrzewa o to, że poderżnął Maćkowi gardło. Ten jednak zrzuca winę na Marka A., drugiego z oskarżonych.
  - Marek krzyknął: "Bang i po brudzie". I pociągnął nożem po krtani Maćka - opowiadał w czasie wizji Michał P.

  Pokazywał szczegółowo na manekinie, jak - w jego wersji zdarzeń - Maciek był krępowany sznurem, zabijany. A potem, jak jeszcze żywego zakopywali go w przygotowanym wcześniej grobie. Jak jeden z "kumpli" skakał po charczącym chłopaku, żeby go dobić. Jak saperką zmasakrowali mu nogę, bo ciągle nią ruszał...

  Dorota Marciniak, mama Maćka, która jest w sprawie oskarżycielem posiłkowym, nie mogła patrzeć w ekran. Schowała głowę w dłonie, kapały jej łzy.
  - To straszne - płakała Mirosława Łacek, babcia Maćka.
  Po trwającym 2 godziny nagraniu sędzia zapytał Michała P., dlaczego jego kolega miał krzyknąć: "Bang i po brudzie". Oskarżony wyjaśnił, że miało to nawiązywać do sloganu z telewizyjnej reklamy środka czystości...

  Sąd przesłuchał też Marka A. Ten z kolei twierdzi, że to Michał P. podciął Maćkowi krtań.
  - Ja tam byłem. I nie umiem powiedzieć, dlaczego nie zareagowałem - zeznawał drugi z oskarżonych.
  Był wyraźnie zdenerwowany - w przeciwieństwie do Michała P., którego rezon nie opuszcza nawet na chwilę.
  Michałowi P., Markowi A. i Mateuszowi S. grozi dożywocie. Żaden z nich nie ma jeszcze 20 lat. Zamordowali Maćka półtora roku temu, właściwie bez żadnego powodu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama