Odrarium w zoo już w tym roku? To możliwe

  Odrarium w zoo już w tym roku? To możliwe

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dwa miliony złotych potrzebuje wrocławski ogród zoologiczny, by wybudować Odrarium. - Właśnie staram się zdobyć te pieniądze - mówi prezes zoo, Radosław Ratajszczak.
  Odrarium to kompleks basenów, w których zaprezentowane zostaną ryby, jakie żyją w różnych częściach Odry: od źródeł aż po jej ujście. Idea projektu polega na rozmieszczeniu poszczególnych basenów tak, aby po-wstał między nimi pasaż, ścieżka edukacyjna odzwierciedlająca bieg rzeki Odry na całej jej długości. Budowa instalacji zajmie kilka miesięcy. Jeśli Ratajszczakowi uda się zdobyć szybko pieniądze (chce je uzyskać od Unii Europejskiej lub funduszów ekologicznych), to możliwe, że inwestycja będzie gotowa jeszcze pod koniec tego roku.

  To druga i - jak zapowiada prezes - w najbliższych latach już ostatnia duża inwestycja w ogrodzie. Na wiosnę ma rozpocząć się budowa Afrykarium. To wielki (metrażowo zbliżony do hiper-marketu E.Leclerc) budynek, w który będziemy podziwiali zwierzęta mieszkające na Czarnym Lądzie. Zoo dopina teraz ostatnie szczegóły z firmą Inter System, która podjęła się budowy. W tym przypadku inwestycja potrwa o wiele dłużej, bo aż trzy lata. - Ale w 2015 roku ogród będzie obchodził 150. urodziny, więc na otwarcie to czas idealny - mówi Ratajszczak.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama