Konkurs na szefa biura festiwalowego Wrocław 2016

  Konkurs na szefa biura festiwalowego Wrocław 2016

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia pojawił się oficjalny komunikat o ogłoszeniu konkursu. Przyszły szef Biura Festiwalowego Wrocław 2016, które powstało z połączenia Centrum Sztuki Impart z Instytucją Kultury Wrocław 2016, zajmie się przygotowaniem i organizacją obchodów Europejskiej Stolicy Kultury.
  Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na to stanowisko do 15 marca tego roku. Biuro festiwalowe będzie mieć swoją siedzibę w Centrum Sztuki Impart, w którym, jak do tej pory, będą odbywać się koncerty, spektakle i festiwale jak Jazz nad Odrą. Od kilku lat trwały dyskusje na temat lepszego zagospodarowania Impartu.

  - Połączenie go z Instytucją Kultury Wrocław 2016 to dobre wyjście dla obu stron - powiedział nam Jarosław Broda, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego.
  I dodał:- Budżety obu instytucji także zostaną połączone. To tańsze wyjście niż budowa siedziby nowego tworu. W Imparcie będzie pracował nowy zespół, może znajdzie się tam także miejsce dla dotychczasowych współpracowników prof. Chmielewskiego.

  Pod koniec listopada ubiegłego roku urzędnicy podjęli decyzję o połączeniu Impartu i Instytucji Kultury Wrocław 2016, która pod kierownictwem prof. Adama Chmielewskiego, dzięki aplikacji " Przestrzenie dla piękna", w czerwcu 2011 roku, pomogła stolicy Dolnego Śląska pokonać Warszawę, Lublin, Katowice i Gdańsk i za cztery lata będzie z hiszpańskim San Sebastian dzielić tytuł ESK.

  Oficjalnie połączenie Impartu z Instytucją Kultury Wrocław 2016, Rada Miejska Wrocławia ma przegłosować 16 lutego. W kominikacie o ogłoszeniu konkursu urzędnicy podkreślają, że w przypadku niepodjęcia uchwały w tej sprawie, konkurs zostanie unieważniony. - Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy będę kandydował na stanowisko szefa biura - mówi prof. Chmielewski.

  Nie wiadomo też na razie, czy na to stanowisko zdecyduje się kandydować Anna Wołek, obecna szefowa Impartu. Potencjalny dyrektor Biura Festiwalowego Wrocław 2016 może przedstawić również swojego kandydata na stanowisko dyrektora artystycznego projektu Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Marta Wróbel

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znam wynik

   Jonasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 173 / 178

   Ja już wiem, kto wygrał!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama