Wrocław: W mieście będzie 40 nowych kamer

  Wrocław: W mieście będzie 40 nowych kamer

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Urządzenia zostaną zamontowane m.in. w Parku Staszica na placu zabaw, przy ul. Św. Wincentego 10a, Jedności Narodowej 104, 114, 117, Paulińskiej 14.
  Wrocław: W mieście będzie 40 nowych kamer

  ©Tomasz Hołod

  Wrocławski magistrat właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję. Cel jest jeden budowa centrum monitorowania, które zostanie umiejscowione w budynku komisariatu policji Wrocław - Ołbin przy ul. Rydygiera. Podobne centra monitoringu już we Wrocławiu istnieją. Na to, co dzieje się w mieście obserwacje prowadzą wydział zarządzania kryzysowego z siedzibą przy ul. Strzegomskiej oraz strażnicy miejscy.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @MAG

   ftff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

   Trochę więcej błędów interpunkcyjnych niż zwykle. Ktoś inny pisał tekst? Ostatnie zdanie jest w ogóle nie po polsku...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd pozwalał na podgląd obrazu z cudzych kamer

   lop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 23

   Amerykańska firma Trendnet poinformowała, że jest w trakcie udostępniania poprawek, które związane są z "błędem w kodowaniu". Zagrożeni klienci mieli zostać poinformowani o niebezpieczeństwach...rozwiń całość

   Amerykańska firma Trendnet poinformowała, że jest w trakcie udostępniania poprawek, które związane są z "błędem w kodowaniu". Zagrożeni klienci mieli zostać poinformowani o niebezpieczeństwach drogą e-mailową.

   W rozmowie z BBC producent urządzeń przyznał jednak, że po zakupie kamer zarejestrowało je wyłącznie około 5% użytkowników, a zatem nie ma możliwości łatwego dotarcia do swoich klientów. Trendnet do tej pory nie udostępniło jednak również szczegółów na temat problemu w zabezpieczeniach, choć korporacja wie o nim już od ponad trzech tygodni.

   - Po raz pierwszy uświadomiliśmy sobie problem 12 stycznia - przyznał Zak Wood z działu marketingu Trendnet. - Do tej pory zidentyfikowaliśmy 26 modeli kamer, które są narażone na ataki. Dla siedmiu z nich przetestowano już i udostępniono poprawioną wersję oprogramowania. Poprawki dla reszty sprzętów mają według Wooda trafić do reszty klientów jeszcze w tym tygodniu.

   Niedawno potencjał rynku kamer dostrzegł również Samsung, który planuje udostępnić serię urządzeń tego typu. Południowokoreański producent chce, by użytkownicy mogli z ich pomocą łatwo dzielić się zarejestrowanymi obrazami ze znajomymi w witrynach społecznościowych. Jak twierdzą przedstawiciele korporacji "najlepsza kamera to ta, którą masz pod ręką", a obecnie do tego typu zadań coraz częściej wykorzystywane są smartfonyzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIE CHODZĘ NA WYBORY

   NIE CHODZĘ NA WYBORY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   ACTA: Stopniowo należy wprowadzać kontrolę nad obywatelami. Oczywiście w imię wolności i dobra ogólnego. Tak trzymać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jesteśmy nagrywani

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Bedziemy co raz wiecej nagrywani. ale czy już nie jesteśmy przez Kogoś innego? czym jest to życie?
   zycietowiecej.com

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama