W czwartek zagra we Wrocławiu legenda trip-hopu

  W czwartek zagra we Wrocławiu legenda trip-hopu

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To będzie pierwszy koncert formacji Lamb w stolicy Dolnego Śląska.
  Lamb

  Lamb

  Najpierw był "RAMbeat" - nieistniejąca już audycja we wrocławskim Radiu RAM, którą prowadził Maciej Szabatowski, pomysłodawca cyklu koncertów City Sounds. W ramach cyklu w czwartek w klubie Eter (ul. Kazimierza Wielkiego 19) zagra legenda trip-hopu - brytyjski duet Lamb. Na pomysł City Sounds Szabatowski wpadł właśnie przy okazji prowadzenia wspomnianego programu. Cykl ruszył w październiku ubiegłego roku.

  - Widząc tłumy na koncercie Bonobo Live Band, upewniłem się, że mamy lukę do wypełnienia w kwestii dobrych produkcji klubowych i alternatywnych - wyjaśnia Szabatowski.
  W stolicy Dolnego Śląska gościły już takie gwiazdy ambitnego popu, jak Nneka i Gus Gus.
  Koncert Lamb rozpocznie tegoroczną odsłonę City Sounds. Artyści, którzy pojawią się we Wrocławiu w ciągu dwóch kolejnych miesięcy, to m.in. Selah Sue, Little Dragon i Jamie Woon.

  Zatrzymajmy się jednak przy Lamb. Producent i instrumentalista Andy Barlow oraz wokalistka i tekściarka Lou Rhodes poznali się w Manchesterze, ale ich debiutancki krążek, zatytułowany po prostu "Lamb" (1996 r.), miał więcej wspólnego z tzw. Bristol soundem, czyli motorycznym trip-hopem, spopularyzowanym przez artystów pocho-dzących z Bristolu, takich jak Massive Attack. Dziś Lamb uważani są za gwiazdę tego gatunku. Przez lata, na płytach "Fear Of Fours" (1999 r.), "What Sound" (2001 r.), "Between Darkness and Wonder" (2003 r.) i wydanej w tym roku "5" rozwinęli swoje brzmienie, łącząc trip-hop z jazzem, dubem, a nawet rockiem. Podczas pierwszego wrocławskiego koncertu duetu, który przyjedzie do nas z muzykami towarzyszącymi, usłyszymy napewno największe przeboje Lamb, jak "Gabriel" i "Górecki".

  Bilety na koncert duetu kosztują 105, 120 i 130 zł. Występ Brytyjczyków zacznie się o godzinie 20.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama