PKP znów sprzedaje nieruchomości we Wrocławiu

  PKP znów sprzedaje nieruchomości we Wrocławiu

  Marcin Moneta

  100 mln zł - na takie pieniądze liczą koleje we Wrocławiu. PKP znów spróbuje sprzedać ponad 10 ha gruntów. Przetargi w formie licytacji rozpoczną się już jutro, a na pierwszy ogień pójdzie działka przy ul. Braniborskiej, tuż za Galerią Wnętrz Domar i w sąsiedztwie dworca Świebodzkiego. Cena wywoławcza to 23 mln zł.
  - To niezwykle atrakcyjna lokalizacja - znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta i jest znakomicie skomunikowana z różnymi częściami Wrocławia - mówi Bartłomiej Sarna z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu.

  Inna nieruchomość na sprzedaż to teren tuż przy remontowanym Dworcu Głównym. Chodzi o 1,2 ha gruntu przy ul. Suchej. Zgodnie z koncepcją architektoniczno - urbanistyczną dla Dworca Głównego, powinien tam powstać hotel oraz budynek usługowo - biurowy.


  Problem w tym, że atrakcyjny grunt już trzy razy w zeszłym roku był wystawiany na sprzedaż i kupiec się nie znalazł. Koleje zażądały za teren 35 mln zł. Teraz oczekiwania już nie są tak wysokie, choć PKP o cenie na razie nie chce mówić.

  - Wartość gruntu jest obecnie na nowo szacowana, wtedy wystawimy go do licytacji - mówi Sarna.

  Kiedy to się stanie? Na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że już w kwietniu PKP wystawi na sprzedaż działki zlokalizowane na wrocławskich Kuźnikach przy ul. Hermanowskiej.

  Nieruchomości mogą być przeznaczone między innymi pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, podobnie jak grunty przy ulicy 3 Maja na wrocławskim Brochowie.

  Na tym oferta kolejarzy się nie kończy. PKP wystawi na sprzedaż też lokale handlowo-usługowe, m.in. przy ul. Piłsudskiego na przeciwko Dworca Głównego, gdzie obecnie mieści się apteka. W planach jest sprzedaż także lokali przy ul. Krynickiej, Małachowskiego i Jabłecznej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama