Menu Region

Uważaj na telekomunikację

Uważaj na telekomunikację

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Alina Gierak

196Komentarzy Prześlij Drukuj
Uważaj na telekomunikację

Przy ul. Gitarowej 15 we Wrocławiu zamiast firmy od telefonów jest prywatne mieszkanie. Skąd dzwonią do klientów? (© Tomasz Hołod)

Gdy pani Maria, 79-letnia emerytka z Jeleniej Góry, odebrała telefon z propozycją mniejszego abonamentu, zgodziła się od razu. Pani składająca ofertę była bardzo uprzejma. Potem nie było już tak miło.
- Telekomunikacja Dzień Dobry SA - przedstawiła się na powitanie. - Dzień dobry - odpowiedziała pani Maria i z zadowoleniem podpisała umowę, którą przyniósł jej później kurier. Była pewna, że to Telekomunikacja Polska SA, w której ma telefon od kilkudziesięciu lat, postanowiła zadbać o stałą klientkę.

Radość prysła, gdy w następnym miesiącu dostała dwie faktury: z Telekomunikacji Polskiej SA oraz z Telekomunikacji Dzień Dobry SA.
Okazało się, że podpisanie umowy oznaczało, iż rezygnuje z usług dużej firmy telekomunikacyjnej.

- Wcale tego nie chciałam - denerwuje się pani Maria. Gdy poszła po pomoc do miejskiego rzecznika praw konsumentów w Jeleniej Górze, spotkała kilku ludzi podobnie jak ona wprowadzonych w błąd.
- To już plaga - ocenia rosnącą liczbę zgłoszeń Jadwiga Reder-Sadowska, rzeczniczka praw konsumentów w Jeleniej Górze. Od początku roku zgłosiło się do niej 50 mieszkańców, którzy przez niedopatrzenie zawarli umowy z małymi firmami telekomunikacyjnymi. W efekcie odstąpienie od dotychczasowej umowy kosztowało ich od 300 do nawet 600 zł.

- Nazywają się różnie: e-tel-ko, novum, minitelkom - wylicza rzeczniczka. Jej zdaniem najbardziej wyrafinowana jest Telekomunikacja Dzień Dobry SA. - Na wyraźne i wielokrotne upewnianie się konsumenta, czy dzwoni operator TP SA, pada zapewnienie: tak, Telekomunikacja SA, dzień dobry - relacjonuje Reder-Sadowska.

Trudno sprawdzić, czy Telekomunikacja Dzień Dobry SA wie, że wprowadza ludzi w błąd. Na podane w internecie telefony nie można się dodzwonić. Numer 71-773-98-10 był wczoraj zajęty przez cały dzień. Infolinia 801-006-026 nie działała, zaś pod numerem 71-790-27-87 nikt nie podnosił słuchawki.
Próżno szukać firmy przy ul. Gitarowej 15 we Wrocławiu, gdzie według wpisu do KRS ma być jej siedziba. Odnajdujemy Telekomunikację Dzień Dobry SA przy ul. Prostej 36 we Wrocławiu. Dowiadujemy się od pani Agnieszki, że każdy klient ma nazwę firmy na umowie i nikt nikogo nie wprowadza w błąd. Rozwiązanie umowy kosztuje według niej 290 zł.

Jacek Kamiński, prezes firmy, komentując jej działalność dla "Dziennika Łódzkiego", podkreślał, że konsultanci wyraźnie mówią, iż chodzi o Telekomunikację Dzień Dobry Spółka Akcyjna. - Z relacji ludzi wynika coś zupełnie innego - mówi Jadwiga Reder-Sadowska. Konsultanci przedstawiają się w sposób sugerujący, że "dzień dobry" oznacza powitanie, a nie nazwę firmy. Ponieważ dzwonią zazwyczaj do ludzi starszych, nie mają problemów z namówieniem ich do skorzystania z atrakcyjnych ofert.

Problem dostrzegła Telekomunikacja Polska SA, która przygotowała poradnik, jak nie dać się nabrać.
- Firmy podszywają się pod nas, powołują się na współpracę z TP SA lub przekonują, że nazwa operatora nie ma znaczenia - wylicza Maria Piskier z TP SA.
W ubiegłym roku dało się nabrać 75 Dolnoślązaków. W tym roku ta liczba wciąż rośnie.
194

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wrocław -Gniazdo oszustow

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bozena (gość)  •

Wrocław -gniazdo oszustow

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oszuści

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nie oszukany (gość)  •

No więc zadzwoniła, powiedziała "polska telefonia stacjonarna" i pyta, czy jestem właścicielem. Na taki tekst zapaliło mi się w głowie czerwone światło: od razu wiadomo, że będzie jakieś oszustwo. Więc mówię - "pierwszy raz słyszę o polskiej telefonii stacjonarnej - jak pani dzwoni do mnie, proszę powiedzieć najpierw o co chodzi, a potem wypytywać". A ona bezczelnie: "czy pan się dzisiaj dobrze czuje, bo chyba nie bardzo". No więc odłożyłem słuchawkę. Ot i wniosek na koniec - nie dość, że oszukują, to jeszcze zatrudniają chamów w spódnicy. Pytanie: dlaczego prawo jest bezsilne wobec takich kanciarzy, a wsadza do więzienia upośledzone umysłowo osoby, które ukradły batonik w sklepie? Odpowiedź: bo władze postkomunistyczne modernizację prawa zaczęły od zlikwidowania z kodeksu karnego odpowiedzialności prawnej za duże afery gospodarcze. Sorry - taki mamy klimat (polityczny).
Głosuję już na pewno na Janusza Korwina Mikke - mam dość mafijnego prawa skierowanego przeciwko zwykłym ludziom i chroniącego "kolesiów".

odpowiedzi (0)

skomentuj

G****** bardzo cwaniaczki

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rysiek (gość)  •

Kobieta dzwoniła podając się za przedstawicielkę Telekomunikacji TPSA. Zażądała numeru ostatniej faktury pod pretekstem zmiany abonamentu. Po odpowiedzi, że otrzymujemy e-faktury, rozłączyła się.

odpowiedzi (0)

skomentuj

do G****** cwaniaczki

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert (gość)  •

W treści mego wpisu wkradł się błąd. Napisane jest cyt:"W tym momencie Pani rozłączyłem się" Powinni być "Pani rozłączyła się" błąd był spowodowany z pewnością tym iż program sprawdzający błędy podkreślił ten wyraz, gdyż nie było w nim polskich znaków było "a" zamiast "ą". Źle poprawiłem błąd i stąd nieporozumienie :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

do G****** cwaniaczki

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert (gość)  •

W treści mego wpisu wkradł się błąd. Napisane jest cyt:"W tym momencie Pani rozłączyłem się" Powinni być "Pani rozłączyła się" błąd był spowodowany z pewnością tym iż program sprawdzający błędy podkreślił ten wyraz, gdyż nie było w nim polskich znaków było "a" zamiast "ą". Źle poprawiłem błąd i stąd nieporozumienie :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

do G****** cwaniaki

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert. (gość)  •

W treści mego opisu wkradł się błąd. Napisałem cyt:"W tym momencie Pani rozłączyłem się"
Powinno być Pani rozłączyła się. Podejrzewam, że to efekt podkreślenia błędu przez program sprawdzający i źle poprawiłem błąd. Błędy powstają często, gdy polskie litery nie wyskakują. Zamiast ą a, zamiast ć, c itd.

odpowiedzi (0)

skomentuj

G****** cwaniaczki

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Robert (gość)  •

Dziś tj. 11-01-2014 odebrałem telefon z numeru 717 739 810. Pani przedstawiła się, że dzwoni z Polskiej Telefonii stacjonarnej i gdy dowiedziała się, że rozmawia z właścicielem numeru od razu zaczęła nawijać makaron na uszy, że od następnego miesiąca abonament będzie obniżony do 25 zł itd. Zapytałem w tym momencie. Ok będzie obniżony od kiedy, w związku z czym? W odpowiedzi usłyszałem, no jak tylko pan się na to zgodzi. W tym momencie dopytałem. A z jakiej firmy Pani dzwoni? Z polskiej Telefonii Stacjonarnej. Odpowiedziałem. Aha, więc to nie jest Telekomunikacja SA? W tym momencie Pani rozłączyłem się, mimo tego, że w sumie nie odmówiłem jej przemyślenia tej oferty ;)
W tym momencie wygooglowałem sobie tę firmę i przeczytałem między innymi, że trwa jakieś postępowanie prokuratorskie, że we Wrocławiu ktoś ma złożyć pozew zbiorowy, że to jedna z najdroższych firm w Europie, że UOKiK się nimi zajmuje. To było aż nadto. Zadzwoniłem jeszcze na numer firmy podany w internecie 801 006 026, gdzie usłyszałem, że niedawno została zmieniona nazwa firmy (kolejna czerwona lampka), i że pracują w dni robocze (dziś jest sobota). Próbowałem oddzwonić na ten numer z którego do mnie dzwoniono. Niestety cały czas jest zajęty.
po zapoznaniu się z opiniami w internecie na temat tej firmy stwierdzam, że mimo zainteresowania prokuratury, UOKiK i innych z pewnością instytucji firma nadal poluje na naiwnych i celowo wprowadza ludzi w błąd.
Gdy zacząłem dopytywać o firmę i wgłębiać się "niebezpiecznie" w temat pani zakończyła rozmowę. To daje do myślenia. Czy ustawodawca znajdzie w końcu sposób na zaniechanie nieuczciwych działań takich śmiesznych firm? Pozdrawiam forumowiczów. Robert z Białegostoku :)

skomentuj

oszuści

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niki (gość)  •

Pan czyba żartuje z tym że ustawodawca znajdzie sposób.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oszustwo na skalę krajową;

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

ponieważ mieszkam w woj.Lubuskim gdzie w dniu 12.02 2013r odwiedziła mnie przedstawicielka firmy PTS S.A.i zaproponowała mi w obecności osób trzecich zmianę operatora bo dotychczas korzystałem z NETII i obniżenie abonamentu z 50 zł do 25 zł na czas nieograniczony.Zgodziłem sie na taką propozycję i podpisałem umowę na 24 miesiące.Chcę zaznaczyć że osoba która przywiozła umowę do podpisania bardzo się śpieszyła, czytając ją pobieżnie nie stwierdziłem nic co mogło by budzić me wątpliwości /w umowie jest zapis tłustym drukiem"PREMIUM 25 ZŁ"wobec czego podpisałem ją i dopiero po przysłanej pierwszej f-rze zrozumiałem że coś jest nie w porządku bo mimo abonamentu w którym miało być 400min. dodatkowo obciążono mnie wszyskimi rozmowami.Dopiero oszustwo wyszło w pełni kiedy to w lipcu przysłano mi f-rę na kwotę78,85zł.W tym samym m-cu napisałem pismo zrywające umowę z winy PTS SA w trybie natychmiastowym powód oszustwo przy zawieraniu umowy.By być fer wobec operatora opłacałem kwotę 25zł aż tu nagle otrzymuję pismo windykatora PERSEUS który domaga się natychmiastowej wpłaty w/g mnie nienależnej kwoty bo osiągniętej podstępem,jak wcześniej nadmieniłem PREMIUM 25 zł to jest nazwa cennika w/g którego jestem obciążany a skoro tak to pytam jaki cel operator chciał osiągnąć umieszczając po cyfrach 25 dodatkowo zł,a no właśnie po to by uprawdopodobnić swą wersję wobec klijenta że wszystko co mówi jest tylko prawdą i jedyną prawdą.Zastanawiający jest fakt dlaczego operator sprzedał niedopłatę z dwóch faktur natomiast pozostałe zawiesił.Następnym kamyczkiem do ogródka jest to że mimo zerwania umowy operator w dalszym ciągu przysyła mi faktury czy przypadkiem nie jest to celowe i z wrachowaniem działanie które z racji prawa winno być scigane?Moim zdaniem działania takich firm są szkodliwe dla kraju i społeczeństwa dlatego tą sprawą powinny zająć się odpowiednie służby powołane do ścigania takich osobników a firmy jak niedawny Amber Gold likwidować.Firma nie mająca nic do ukrycia obowiązana jest do przedłożenia niezbędnych załączników do umowy by abonent miał możliwość zapoznania się z warunkami a nie wierzyć na słowo które wypowiada człowiek o wątpliwej uczciwości.Sam fakt że wówczas na rynku za abonament 50zł mogłem mieć wTP SA rozmowy bez ograniczeń przez 24 h/dobę w NETII od 18-8 rano czy można podpisać umowę z PTS SA na abonament 50 zł i nic z niego nie mieć bo obciążany byłem wszystimi rozmowami a abonament stanowił swoisty haracz,czy w kraju prawa może istnieć taka sytuacja?Przecież jest to oszustwo w białych rekawiczkach na co ja osobiscie nie wyrażam zgody i nigdy pod żadną presją nie wyrażę zgody na opłacanie haraczy!!!!!Zapomniałem dodać że jestem człowiekiem który przeszedł różne koleje losu lecz takich to się nigdy w rzekomo wolnej i sprawiedliwejPolsce nie spodziewałem.Każdy wpis internetowy powinien być sygnałem dla służb do poważnego działania by przypadkiem nie rozlało się to zło na inne działy gospodarki.Jednocześnie informuję że z chwilą zerwania umowy nie korzystam z telefonu operatora PTS S.A Wrocław a operator nęka mnie swymi fakturami i pismami jakobym ja w tej sprawie nie miał nic do powiedzenia,natomiast ja uważam że przede wszystkim abonent ma decydujący głos w tej sprawie bo to sa jego pieniądze i nikt nie może dyktować mu praw.Jednocześnie ostrzegam wszystkich użytkowników telefonów stacjonarnych przed wchodzeniem w układy cywilno prawne z tą firmą.Nie wiem czy do własnej śmierci odzyskam spokój który zakłócają mi firmy łatwego życia i zysku?

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie dałam sie nabrać

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jola (gość)  •

od kilku dni dzwonią ,mam tel.z wyświetlanym numerem,numery zgadzają się z tymi podanymi w artykułach,dzisiaj były juz 3 telefony,za każdym razem mówię żeby sobie zaznaczyli,że mają do mnie nie dzwonić ,bo i tak nie wyraże zgody na zmianę operatora i nic i tak wydzwaniają,nazwę firmy mówią bardzo szybko,więc starsze osoby faktycznie mogą się nabrać

odpowiedzi (0)

skomentuj

no i stalo sie podpisalam

+21 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wero (gość)  •

Dobrze ze zajrzalam na ta strone i w tym samym dniu odstapilam od zawartej umowy
przesylajac pismo za potwierdzeniem odbioru do PTS we Wroclawiu.Mam nadzieje ,ze poskutkuje.
Dzieki za ostrzezenia.

skomentuj

pts.POLSKA TELEFONIA STACJONARNA

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

LUCCI (gość)  •

WITAM! WSZYSTKICH CO MAJA COS DO ZROBIENIA Z FIRMA ,,pts"!
CZY JUZ KTOS WYGRAL Z TYMI OSZUSTAMI ? MOJA MAMA MA OBECNIE 76LAT PODPISALA UMOWE NA 2 LATA NA ABONAMENT 25zl. I OCZYWISCIE PLACI FAKTURY POWYZEJ 50zl.W LIPCU MIALA SIE ZAKONCZYC 2 LETNIA UMOWA ALEEEE ZADZWONILA PANI DO MOJEJ MAMY I ZAOFEROWALA,ZE ZMNIEJSZA JEJ ABONAMENT NA 36zl. I JAK JUZ SIE DOMYSLACIE WYPYTALA SIE O O DANE I MOJA MAMA TELEFONICZNIE ZGODZILA SIE NA TEN OBNIZONY ABONAMET.
CHCIALAM ZAPYTAC CZY ROZMOWA TELEFONICZNA ZOBOWIAZUJE JAK UMOWA CZY MUSI BYC PODPISANA NA PAPIERZE?I CO MOZNA ZROBIC W TAKIEJ SYTUACJI?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 11 »