Piłka nożna: Miedź Legnica w Dreźnie

Paweł Witkowski
Miedź Legnica przegrała na wyjeździe sparing z Dynamem Drezno 1:3. Mimo porażki podopieczni Bogusława Baniaka zaliczyli udane zawody. Na tle 11. zespołu 2. Bundesligi prezentowali się pozytywnie.

Prowadzenie dla gości w 21. minucie zdobył po indywidualnej akcji Kamil Zieliński. Kolejną dobrą akcję 9. minut później przeprowadził jego imiennik - Hampel, ale do bramki nie trafił. Do przerwy piłkarze z Niemiec nie stworzyli wielu sytuacji pod bramką Andrzeja Bledzewskiego.

Dynamo już w piątek rozpoczyna rozgrywki, z kolei Miedzianka dopiero buduje wytrzymałość kondycyjną na ligę. Jest po ciężkich treningach, dlatego w drugiej partii trener legniczan dał odpocząć niektórym swoim piłkarzom. Na boisko wpuścił kilku młodszych zawodników. Gra się odmieniła, to Dynamo zaczęło przeważać. Choć Miedź też miała dobre okazje, bramki zdobywali tylko gospodarze.
- Rywale byli zaskoczeni naszą otwartą grą, a ich trener w przerwie nawet mi pogratulował. Nie spodziewali się, że postawimy im tak trudne warunki. W pierwszej połowie pokazaliśmy Niemcom, że też potrafimy grać w piłkę. W drugiej dokonałem zmian, na boisko weszło kilku młodzieżowców i nasza gra nie była już tak dobra. Ogólnie jednak sprawdzian z tak silnym rywalem uważam za bardzo pożyteczny - powiedział Baniak w wywiadzie dla strony internetowej Miedzianki.

Dynamo Drezno - Miedź Legnica 3:1 (0:1)
Bramka dla Miedzi: Zieliński 21
Miedź: Bledzewski - Starosta, Paszliński (85 Bany), Woźniczka, Zasada (85 Jachowicz-Wróblewski) - Madejski (82 Bębenek), Hempel (46 Kucharzak), Nowacki (75 Jajko), Mowlik (65 Kuciński), Zieliński (46 Garuch) - Zakrzewski.