Najlepsi dostali Klucze Sukcesu

  Najlepsi dostali Klucze Sukcesu

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Klucz Sukcesu przyznawany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska, by wyróżnić najbardziej wartościowe przedsięwzięcia w regionie.
  Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie otrzymało Dolnośląski Klucz Sukcesu.Kapituła przyznająca nagrodę uznała je za najlepszą instytucję kulturalną w naszym regionie. Stało się tak, mimo, że placówka nie ma zbyt wielu pamiątek po sławnym literacie. Wyposażenie domu, książki zostały wywiezione do Niemiec przez żonę Hauptmanna w 1946 roku. W willi Wiesenstein pozostały jedynie eksponaty, których nie można było wynieść, np. wspaniałe malowidła ścienne, zdobiące klatkę schodową.

  Muzeum odwiedzają rocznie 24 tys. osób.
  - Prezentujemy też innych artystów. 3 października otwieramy wystawę poświęconą śląskim podróżom dramaturga Heinricha von Kleista - mówi Grzegorz Gałuszka z Muzeum.

  Klucz Sukcesu przyznawany jest przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska, by wyróżnić najbardziej wartościowe przedsięwzięcia w regionie.
  W tym roku otrzymał go też Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Słynie on ze znakomitych zajęć artystycznych, m.in. ceramicznych. Wyróżnienie otrzymała także Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. Doceniono jej wkład w promocję regionu. Wśród nagrodzonych firm znalazła się Cloos Polska ze Świdnicy, budująca roboty spawalnicze oraz wałbrzyska Fabryka Wkładów Odzieżowych Camela.
  Natomiast za najbardziej gospodarną gminę wiejską uznano Świdnicę, a wśród gmin miejskich i wiejsko-miejskich zwyciężyła Jedlina-Zdrój. Polskie Bractwo Kopaczy Złota ze Złotoryi otrzymało nagrodę w kategorii "Najlepsza organizacja pozarządowa". Z kolei najlepszy klub sportowy to Dragon z Miszkowic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama