Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II...

  Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II kwartał 2015 r.

  Artur Osak

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II kwartał 2015 r.

  Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II kwartał 2015 r. ©dom.gratka.pl

  Serwis dom.gratka.pl przygotował kolejny raport z rynku nieruchomości. Znalazły się w nim m.in.: najbardziej aktualne dane dotyczące cen sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Polsce, informacje o rynku kredytów hipotecznych i jak szukać mieszkania do wynajęcia.
  Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II kwartał 2015 r.

  Raport z rynku nieruchomości serwisu dom.gratka.pl, II kwartał 2015 r. ©dom.gratka.pl

  Więcej informacji dostępnych jest w pełnej wersji raportu kwartalnego na stronie:RAPORT NIERUCHOMOŚCI

  Ceny nieruchomości

  Niezmiennie najbardziej poszukiwanym typem nieruchomości na polskim rynku są mieszkania 2-pokojowe położone w centralnych dzielnicach miasta. Pożądane cechy poszukiwanych mieszkań, to balkon, ogrzewanie miejskie, położenie w niskim budynku (do 4 pięter), ekspozycja południowo-zachodnia. W II kwartale 2015 roku pośrednicy nieruchomości obserwowali także zwiększone zainteresowanie mieszkaniami nieco większymi – 3 - pokojowymi o powierzchni 55 m kw. – 65 m kw.

  Nadal, około 66 proc. polskich mieszkań z rynku wtórnego, oferowanych w II kwartale 2015 roku do sprzedaży, miało ponad 13 lat. Reszta to lokale wybudowane po roku 2000. Najwięcej lokali ponad trzynastoletnich proponowano do sprzedaży – podobnie jak w poprzednich kwartałach - w Opolu – 86 proc. całej oferty rynkowej w tej lokalizacji. Podobne ilości starszych lokali oferowano do sprzedaży w Białymstoku, Łodzi i Lublinie.

  Z drugiej strony – najwięcej mieszkań wybudowanych w ostatnich trzynastu latach oferowano do sprzedaży w Krakowie - 45 proc. całej oferty sprzedażowej mieszkań na rynku wtórnym w tym mieście.
  Jeśli chodzi o strukturę sprzedaży mieszkań ze względu na ilość pokoi to dominowały we wszystkich analizowanych miastach mieszkania 2- i 3-pokojowe.

  Najwięcej mieszkań jednopokojowych na rynku wtórnym oferowano w Krakowie – 14 proc. całej oferty kwartalnej w mieście. W Łodzi i Wrocławiu oferowano najwięcej mieszkań 2-pokojowych – odpowiednio 43 proc. i 41 proc. całej oferty kwartalnej. W Lublinie oferowano najwięcej mieszkań 3-pokojowych – 43 proc. Lokale posiadające więcej niż 3 pokoje najczęściej występowały w ofercie szczecińskiej i gdańskiej – 20 proc.

  Porady rynkowe

  W raporcie, obok analiz cen mieszkań na sprzedaż i wynajem, znalazły się także artykuły poradnikowe przygotowane przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Są to m.in. treści związane z umową na wyłączność lub ze specyfiką zawodu pośrednika.

  W raporcie, autorzy postarali się przekazać odpowiedzi na pytania, dlaczego warto pracować z pośrednikami. Tutaj także osoby chcące sprzedać lub kupić nieruchomość dowiedzą się jak znaleźć odpowiedniego pośrednika i zrozumieją jaką pracę dla swoich klientów wykonuje pośrednik - za co pobiera wynagrodzenie.

  Więcej informacji dostępnych jest w pełnej wersji raportu kwartalnego na stronie:RAPORT NIERUCHOMOŚCI

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re

   czorek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   JARTOM w swoim raporcie w zasadzie pokazał pełnię tego, co dokładnie będzie się działo w najbliższym czasie, a powinno dojść do licznych przejęć na rynku. Trudno mówić cokolwiek na temat skali, bo...rozwiń całość

   JARTOM w swoim raporcie w zasadzie pokazał pełnię tego, co dokładnie będzie się działo w najbliższym czasie, a powinno dojść do licznych przejęć na rynku. Trudno mówić cokolwiek na temat skali, bo na pewno będzie się wiele działo. Widzieliście info o największych deweloperach? O przejęciach między nimi? Transakcji powinno być sporo. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bateks

   bateks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Proszę tutaj - jartom.com/centrum-logistyczne-na-sprzedaz
   Jeden z przykładów - mieszkania nie są dobrą inwestycją, niewielki zysk, a ryzyko spore - brakuje klienta. Jeśli nieruchomości to jednak...rozwiń całość

   Proszę tutaj - jartom.com/centrum-logistyczne-na-sprzedaz
   Jeden z przykładów - mieszkania nie są dobrą inwestycją, niewielki zysk, a ryzyko spore - brakuje klienta. Jeśli nieruchomości to jednak te poważniejsze. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama