I tylko mi zwierząt żal

  I tylko mi zwierząt żal

  Katarzyna Kaczorowska, redaktor

  Aktualizacja:

  Mówi się, że największym błędem psa jest to, że uwierzył, iż jest przyjacielem człowieka. Okrutna kpina. Bo prawdziwa w odniesieniu nie tylko do psów.
  Osiołek Elvis był ukochaną maskotką dzieci w Pieńsku. Łagodny, oswojony, nie bał się nikogo. Czy bał się, kiedy podchodził do niego 17-letni chłopak wracający z dyskoteki? A może czekał na marchewkę?

  Osiołka znaleziono tydzień temu powieszonego na drucie. Dzieci z Pieńska płakały po Elvisie, rodzice nie umieli im wytłumaczyć tej okrutnej zbrodni, a właściciel osiołka powiedział, że nie może zrozumieć takiego bestialstwa.
  W weekend policjanci złapali chłopaka, który zabił Elvisa. Opowiedział im dokładnie, jak to zrobił, ale już nie potrafił powiedzieć, dlaczego.

  No zadajmy sobie to pytanie głośno. Najlepiej patrząc w lustro.
  Dlaczego dzieci podpalają kilkudniowe szczeniaki i ich męki filmują aparatem komórkowym po to, by pochwalić się potem nim w internecie. Dlaczego nastolatek zabija okrutnie bezdomnego psa, tłumacząc, że przecież był nikomu niepotrzebny, a on tylko zrobił z nim porządek. Dlaczego tak często polski wymiar sprawiedliwości reaguje na krzywdę zwierząt dopiero wtedy, kiedy jest już za późno?

  W najbliższą sobotę rozpocznie się Światowy Tydzień Zwierząt. Tego dnia Kościół katolicki wspomina św. Franciszka z Asyżu, który o zwierzętach mówił, że to nasi bracia mniejsi i należy im się odpowiednie traktowanie, opieka i szacunek. Mówił to na przełomie XII i XIII wieku. Męczy mnie, że tak niewielu z nas to rozumie. A przecież, czy człowiek okrutny dla zwierzęcia, będzie dobry dla drugiego człowieka? Będzie miał dla niego serce i zrozumienie?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo