MPWiK: Uwaga na fałszywe faktury za wodę

  MPWiK: Uwaga na fałszywe faktury za wodę

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Paweł Relikowski

  We Wrocławiu pojawiły się fałszywe faktury za wodę i ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji powiadomiło już o nich policję, bo oszust - licząc na naiwność mieszkańców - podał tam numer konta. Czy swojego? To dopiero ustalą funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Rakowiec, gdzie wpłynęło doniesienie.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©fot. Paweł Relikowski

  - Te druki były źle podrobione i pewnie to zwróciło uwagę ludzi. Ktoś, kto próbował wyłudzić pieniądze, nawet przekręcił nazwę firmy, pisząc "Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne" - mówi Konrad Antkowiak, rzecznik MPWiK.

  Mieszkańcy wrocławskich Stabłowic podejrzane druki znajdowali w swoich skrzynkach na listy. Oprócz złej nazwy firmy i numeru konta oszust wpisał tam odręcznie kwotę do zapłacenia - 60 zł.
  MPWiK zareagowało natychmiast ostrzegając na swojej stronie internetowej mieszkańców Wrocławia.
  - To, że te faktury pojawiły się na Stabłowicach, nie oznacza, że nie znajdą się też w innych częściach miasta. Działamy prewencyjnie - podkreśla Antkowiak.

  Na razie nie ma informacji, że ktoś na te fałszywki dał się nabrać. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dostało tylko kilka zgłoszeń wrocławian, ale nie wyklucza, że było ich znacznie więcej.
  Po czym mieszkańcy miasta mają rozpoznać prawidłowe faktury? Prawdziwe, wystawiane przez MPWiK, są drukowane i opatrzone logo spółki. Zawierają m.in. dokładne dane nabywcy z indywidualnym numerem ewidencyjnym, tabelę z rozliczeniem sprzedaży oraz nazwisko osoby rozliczającej wraz z telefonem kontaktowym.
  Dokument ten zawiera załącznik ze szczegółowym rozliczeniem produktów dla danego punktu poboru wody.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rachunek

   mpwk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 30

   wystarczy zamknąć konto tego oszusta a jeśli ktoś chce to może mi przesłać ile chce : ale tylko powyżej milion złotych bo drobnych nie przyjmuję ............

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama