Pogrzeb Jana Kulczyka. Milioner pochowany na Nowinie w...

  Pogrzeb Jana Kulczyka. Milioner pochowany na Nowinie w Poznaniu

  KAEF, KD, MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pogrzeb Jana Kulczyka
  1/128
  przejdź do galerii

  Pogrzeb Jana Kulczyka ©Adrian Wykrota / Łukasz Gdak

  Pogrzeb Jana Kulczyka na poznańskiej Nowinie rozpoczął się o godzinie 14.30. Wcześniej, o godz. 11.30, odprawiono mszę żałobną w kościele na Wzgórzu Św. Wojciecha.
  godz. 15.02 Trumna została złożona w grobie.  godz. 14.42 Trwa pogrzeb Jana Kulczyka. Tłumy na cmentarzu i pod nim.


  godz. 14.33 Na cmentarzu trwa pogrzeb. Tymczasem na zewnątrz policjanci pilnują porządku. I nie pozwalają poznaniakom zbliżać się do płotu cmentarza.  godz. 14.27 Żałobnicy dotarli już na miejsce. Za chwilę rozpocznie się pogrzeb.

  godz. 14.18 Część gości dotarła na Nowinę własnymi samochodami. Część zdecydowała się skorzystać z podstawionych autokarów. Na cmentarz wchodzą boczną bramą, mimo że grób rodzinny Kulczyków znajduje się zaraz przy głównym wejściu.

  godz. 14.10 Kolejni goście pojawiają się na cmentarzu na poznańskiej Nowinie. Wśród przybyłych znaleźli się już prezydenci Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski z żoną.  godz. 14:03 Kondukt żałobny:
  godz. 13.41: Kondukt żałobny wyruszył spod kościoła na Wzgórzu Św. Wojciecha. Goście idą do swoich samochodów.

  godz. 13.40 Teraz żałobnicy przejadą na cmentarz na Nowinie, gdzie Jan Kulczyk zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu obok swojego ojca, Henryka. W zeszłym roku na grobie stanęła rzeźba Mitoraja. To druga rzeźba artysty w Poznaniu. Pierwsza stoi w Starym Browarze.  godz. 13.33 Zakończyła się msza żałobna. Trumna z ciałem Jana Kulczyka jest właśnie wynoszono z kościoła na Wzgórzu Św. Wojciecha.  godz. 13.16 Tymczasem przed kościołem zaczyna się już formować kondukt żałobny. Goście przejadą ze Wzgórza Św. Wojciecha na Nowinę.

  godz. 13.16 Przed cmentarzem zgromadziła się już spora grupa poznaniaków. Ochroniarze nie wpuszczają ich jednak na teren cmentarza.
  godz. 13.11 W kościele trwają jeszcze uroczystości pogrzebowe. Tymczasem na cmentarzu pojawiają się już pierwsi goście. Wśród nich Leszek Miller.  godz. 13.01 Pogrzeb Jana Kulczyka na poznańskiej Nowinie powinien się rozpocząć za półgodziny. Jednak w kościele nadal trwają przemowy. Trudno oczekiwać, że do 13.30 uda się wszystkim gościom dotrzeć na Jeżyce.

  godz. 12.50 "Panie Janie. Przez 25 lat tak do pana mówiłem. Niech tak pozostanie. Przez tych 25 lat panu nie podziękowałem i nie podziękowałem Panu Bogu, że dał mi pana poznać" - mówi Lech Wałęsa. Prezydent Wałęsa wyraził też wątpliwość, że komukolwiek uda się zastąpić zmarłego Jana Kulczyka.
  Lech Wałęsa: Pan Jan był dobrym człowiekiem i wiele dobrego zrobił

  godz. 12.40: Jeszcze dzisiaj można się wpisać do księgi kondolencyjnej, która została wyłożona w Starym Browarze obok rzeźby Mitoraja.

  godz. 12.32 "Rozmawiając z Janem Kulczykiem nie czuło się dystansu" - twierdzą jego znajomi ze studiów, z którymi później wielokrotnie się spotykał. Przeczytajcie sami: Jan Kulczyk był ich kolegą z roku
  .
  godz. 12.30 Na Nowinę dotarła wiązanka od prezydenta Poznania.  godz. 12.22 Wśród gości, którzy pojawili się na mszy pogrzebowej, można wypatrzeć m.in. Jana Englerta z żoną, Ryszarda Kalisza, Sławomira Nowaka, Joannę Przetakiewicz, Andrzeja Smorawińskiego, Grażynę Barszczewską, Tomasza Ossolińskiego, Karola Działoszyńskiego, Andrzeja Olechowskiego, Michała Merczyńskiego, Moniki Olejnik. Są również wojewoda Piotr Florek, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak czy Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. Wśród gości nie zabrakło również Ryszarda Grobelnego.

  godz. 12.21 Kelnerzy rozdają wodę gościom, którzy stoją przed kościołem. Na szczęście nie jest dzisiaj tak gorąco, jak jeszcze wczoraj.

  godz. 12.04 Ulice wokół cmentarza na Nowinie są pozamykane. Poznaniacy, którzy przejeżdżają tędy - muszą korzystać z objazdów. Szczegółu tutaj.

  godz. 12 Cmentarz na Nowinie będzie zamknięty do godziny 15. Przed cmentarzem gromadzą się ludzie. Dwie starsze panie próbowały dostać się do grobów swoich bliskich. Ochrona ich nie wpuściła. Kobiety były oburzone. Wejść na teren cmentarza mogą za to dostarczyciele kwiatów.  godz. 11.46 Osoby bez zaproszeń, którzy nie weszli do kościoła, siadają w namiocie przed kościołem. Wszystkie miejsca są już praktycznie zajęte.

  godz. 11.45 W kościele trwa msza pogrzebowa. W tym czasie na Nowinie - ostatnie przygotowania do pogrzebu.


  godz. 11.36 Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP odczytał właśnie list Bronisława Komorowskiego do dzieci zmarłego biznesmena.

  godz. 11.31 W tym samym czasie cmentarz na Nowinie sprawdzają policjanci i funkcjonariusze BOR. Przed bramą wejściową zbierają się poznaniacy. Żaden z nich nie może jednak wejść na teren cmentarza.
  godz. 11.30 W kościele na Wzgórzu Św. Wojciecha rozpoczyna się msza żałobna. Janusz Olejniczak gra właśnie Kołysankę Chopina.

  godz. 11.24 Na ekranie w przed kościołem rozpoczyna się transmisja. Jest też muzyka na żywo. Niezaproszeni goście ustawiają się przed ekranem, żeby obejrzeć mszę. Na zmianę z obrazkami z kościoła, wyświetlana są zdjęcia Jana Kulczyka.

  godz. 11.07 Gości ma być w sumie około 5 tys. Już teraz namiot przed kościołem jest niemal pełen (prawdopodobnie będzie przebieg mszy będzie dla nich transmitowany na wielkim ekranie ustawionym przed kościołem). Wśród gości można wypatrzyć znanych aktorów i polityków. Na miejsce dotarł już m.in. Lech Wałęsa, Jan Englert czy Ryszard Kalisz. Jest także Sławomir Nowak.

  godz. 11 Do kościoła dotarł już Lech Wałęsa. W namiocie przed kościołem jest już także prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Goście wjeżdżają na teren kościoła limuzynami z przyciemnionymi szybami.

  godz. 10.57 Mimo że początek uroczystości odbędzie się na Wzgórzu Św. Wojciecha, to na poznańskiej Nowinie również nie brakuje funkcjonariuszy BOR-u. Pilnują, by na teren cmentarza nikt się nie dostał. Więcej na ten temat: Pogrzeb Jana Kulczyka: Cmentarz na Nowinie zamknięty. Utrudnienia  godz. 10.46 Do kościoła na Wzgórzu Św. Wojciecha schodzą pierwsi goście. Ruch wokół kościoła został zamknięty dla samochodów. Nad bezpieczeństwem czuwają funkcjonariusze BOR-u.

  godz. 10.20 W pogrzebie Jana Kulczyka może wziąć udział kilka tysięcy ludzi. Dla gości, którzy nie zmieszczą się w kościele, ustawiono przed nim wiatę.  Do godziny 15 cmentarz na Nowinie będzie zamknięty. Od rana trwają przygotowania do pogrzebu Jana Kulczyka (montowane jest nagłośnienie, trwają dostawy kwiatów).

  Na teren cmentarza będzie dzisiaj można wejść tylko z przepustką. W sumie zostało ich wydanych około tysiąca. Bezpieczeństwa na terenie cmentarza pilnują funkcjonariusze BOR-u. Na zewnątrz porządku pilnują patrole straży miejskiej.

  SPRAWDŹ NOWĄ STRONĘ GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO! KLIKNIJ!  Pogrzeb Jana Kulczyka już dzisiaj


  Czytaj także

   Komentarze (94)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Umarłem aby żyć

   MARIA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Janku odbierz telefon

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zydek

   wacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   ale senscja a dlaczego był chowany i miał msze w kosciele powinien miec msze w synagodze a pogrzeb w austri

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kulczyk odleciał

   bronkas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   Różne są odmiany łuszczaków wyłuskujących z ziaren co najlepsze (czytaj-z majątku pookrągłostołowego) ; wg Wikipedii wróblowate śpiewające - kulczyki, zięby, czyże, szczygły, makolągwy czy DZWOŃCE...rozwiń całość

   Różne są odmiany łuszczaków wyłuskujących z ziaren co najlepsze (czytaj-z majątku pookrągłostołowego) ; wg Wikipedii wróblowate śpiewające - kulczyki, zięby, czyże, szczygły, makolągwy czy DZWOŃCE zwyczajne. Gawiedź przycmentarna zobaczyła chronioną ekipę, pełną obaw co to będzie, co to będzie, której załamał się układ. Ta ex założyła już hełm bojowy, jakby chciała zaznaczyć : poprzez dzieci wracam do gry i będę walczyć o układ i np. o ten nielegalny płot starobrowarny. Gdyby tak Duch Święty w postaci Gołębicy zechciał tam oświetlić tę okolicę niebieskim światłem, niby laserem, stygmującym uczciwych, a łajzy zmuszające do nieodpartej panicznej ucieczki, to pewnie spośród Vipów kilku by pozostało i o wiele więcej zostałoby tych z gapiów. Był też zgrzyt, bo znalazła się jedna nawiedzona sprawiedliwa z plakatem o uczciwości i nieodpowiedzialna prowokatorka Alicja Kobus z gminy aj waj, która pomyliła cmentarz katolicki z kirkutem i przyniosła jakiś kamień. Głos nie napisał najważniejszego - czy była stypa i czy gniazdem os będzie teraz St.Browar antypodsłuchowo zabezpieczony ? Najbardziej wygrani są Karmelici Bosi, których pewnie, po tych donacjach, stać będzie na trzewiczki i karmelki dla biednych dzieci.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szok

   gośc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   ale pokazuwa zaproszenia na pogrzeb a co to jego cmentarz że zamknięty obstawia bor o co tu chodzi to jak by był pogrzeb mafiza . ciekawe jak by zwykły meęczennik chciał zamknąć cmentarz to by go...rozwiń całość

   ale pokazuwa zaproszenia na pogrzeb a co to jego cmentarz że zamknięty obstawia bor o co tu chodzi to jak by był pogrzeb mafiza . ciekawe jak by zwykły meęczennik chciał zamknąć cmentarz to by go miechem zabili . co się dzieje w tym kraju??? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   milioner?

   poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Redakcjo - proszę zmienić tytuł relacji, p. Jan Kulczyk był miliarderem (co najmniej 15 mld zł/ 3 mld dol.), a nie zwykłym milionerem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakieś 10 lat temu czytałem artykuł prasowy o Janie Kulczyku: "Majster STYK"

   Naturalna śmierć, czy też przeszkadzał komuś w interesach. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 4

   Wielka fortuna wzięła się z udziału w "prywatyzacji" majątku post PRL-owskiego i szerokich kontaktów tego pana.
   Podobno UOP, za sprawą znajomości z jego dowództwem, zatrzymał bezprawnie prezesa...rozwiń całość

   Wielka fortuna wzięła się z udziału w "prywatyzacji" majątku post PRL-owskiego i szerokich kontaktów tego pana.
   Podobno UOP, za sprawą znajomości z jego dowództwem, zatrzymał bezprawnie prezesa Orlenu, aby rada nadzorcza mogła w tym czasie podjąć decyzje korzystną dla Jana K.
   Większość interesów tak się odbywała; kontrakt na WV dla Policji, prywatyzacja TP S.A., Ciech'u, Browarów Poznańskich, itd. Przy sprzedarzy TP S.A. Kulczyk w ciągu 8 godz. nakłonił rząd do zmiany stanowiska!
   Nie kupuje ten kto zaoferuje więcej, tylko ten kto zna odpowiednie osoby i treść przyszłych ustaw, stawek celnych itd.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   COŚ TU NIE GRA

   wprowadzeni w błąd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   Msza w kościale , i słysze módlmy się za "żone" jaką żone? nie słyszeliśmy o ponownym ślubie po rozwodzie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ma rozwodów kościelnych.

   Pszczółka13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Są tylko unieważnienia małżeństwa, a tego p. Kulczykowie nie mieli, więc dla kościoła nadal byli mężem i żoną. Rozwód był "tylko" cywilny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No nareszcie

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   trumny ze zlota niemial, ale szkoda, same komuchy na pogrzebie, zenada

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kulczyk POŚREDNICZYŁ w "prywatyzacji" czyli "uwałaszczaniu" się żydo-komuchów na państwowym majatku

   Obserwator DOBROCZYNNY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

   Kulczyk był takim "nowobogackim" wspieranym przez największych KOMUCHÓW kameleonów czyli oszustów złodzeji z PRL-u, którzy wszyscy RAZEM się NAKARADLI na tzw. "prywatyzacji" byłego państwowego...rozwiń całość

   Kulczyk był takim "nowobogackim" wspieranym przez największych KOMUCHÓW kameleonów czyli oszustów złodzeji z PRL-u, którzy wszyscy RAZEM się NAKARADLI na tzw. "prywatyzacji" byłego państwowego majątku PRL-u "kupując" ziemię, czyli państwowe poważne obiekty budowlane lub byłe całe zakłady przemysłowe, które wcześniej komuchy CELOWO zabankrutowali lub celowo doprowadzili do UPADŁOŚCI, aby ZANIŻYĆ ich rynkową cenę za wzięte łapówki jak na przykład tzw. "stary browar w Poznaniu" ... itp. inne państwowe majątki "sprywatyzowane" nieruchomości w III RP.

   Kulczyk POŚREDNICZYŁ przy KUPCZENIU polskiego PAŃSTWOWEGO majątku na zamówienie KOMUCHÓW z byłego PZPR jak telekomunikacji, zakładów elektronicznych, fabryk samochodowych ... itp. dla ZAGRANICZNYCH kontrahentów po ZANIŻONYCH cenach co nazywa się to po 1990 roku tzw. "INWESTOWANIEM" w III RP...
   Na takim "inwestowaniu" właśnie też "dorobili" się komuchy z PZPR tzn. brali POTĘŻNE "wziątki" na przykład za PRZEKUPCZENIE Niemcom i żydom drukowanych WSZYSTKICH mediów drukowanych po PRL-wskich jak Prasa-Książka-Ruch, którą przekupczył ten komunistyczny SQURRWIEL Leszek Miller. To te teraz POLSKOJĘZYCZNE faktycznie niemieckie media KOŁUJĄ Polaków !
   On wcześniej zorganizował tzw. POŻYCZKĘ Moskiewską – potocznej nazwy transakcji finansowej przekazania 1,2 mln dolarów amerykańskich przez KPZR w Moskwie przewiezionych w walizce na rzecz PZPR w styczniu 1990 roku na kampanie wyborczą żydo-komuchów. Operację tę koordynowali ze strony PZPR Leszek Miller, Kwaśniewski ... itp. ZŁODZEJE komunistyczni, którzy PRZESTOCZYLI się jak robale w "demokratów" i teraz są "EUROPEJASAMI" i zamiast na Kreml jeżdzą do Brukseli lub żydowskiego New Yorku, KUPCZĄC polskim państwowym majątkiem.
   Właśnie oni wszyscy co zebrali się na pochuwku tego cwaniaka. Wszędzie gdzie pojawia się TW bolek wałęsa, oszust i złodzej Kwaśniewski czy ta PZPR-wska SZUJA złodzej Leszek Miller ... itp. oszuści to zanaczy śmierdzi SZWINDLEM i ZŁODZEJSTWEM publicznych pieniędzy oraz robienie w KONIA polskiego podatnika.

   Każdy obecny oligarcha czy też ZALEGALIZOWANY złodzej udaje hojnego "darczyńcę" tej forsy której się NAKRADŁ. Zakłada tzw. "fundacje" które rozdają jakieś tam OKRUCHY od tego co sobie chamsko przywłaszczyli UDAJĄC potem "HARYTATYWNĄ fundacje" które to te tzw. "fundacje" są ŻYŁĄ ZŁOTA dla ich WŁAŚCICIELI po przez odpisywanie MINIMUM 85% na tak zwaną "działność STATUTOWĄ" tych "fundacji" gdzie całą sumę obrotów "fundacji" ODPISUJĄ sobie od podatku, który faktycznie powinni zapłacić.

   Pod PRETEKSTEM "dobroczynności" po przez "fundacje harytatywne" różnych PROMINENTÓW jak Kwaśniewski, Kulczyk, TW bolek wałęsa, czy Owsiak ze swoją fundacją pod nazwą "ZŁOTY MELON" lub Anna Dymna z podobną "fundacją". Teraz do nich dokoptował stary oszust sprzedawczyk polskich interesów Komorowski, aby KOMBINOWAĆ za pomocą różnych AKCJI tzw. "dobroczynnych"... ze SZKODĄ dla instytucji Państwa Polskiego oraz ze SZKODĄ dla przeciętnych polskich obywateli.

   W USA Jim Taylor, Doug Harrison i Stephen Kraus i na bazie wieloletnich BADAŃ opisali PRZEMYSŁ "dobroczynny" jak on w istocie wygląda co można dowiedzieć się w książce pt. "The NEW ELITE - inside the minds of truly wealthy" wydanej w 2008 roku. WARTO by tą książkę PRZETŁUMACZYĆ na j.polski !

   PRZEMYSŁ "DOBROCZYNNY" czyli "fundacje harytatywne" to nowa BRANŻĄ KOBINATORÓW zwolnionych od płacenia podatków, gdzie kształtuje nowa NAJBOGATASZA "nowobogacka" ELITA w Polsce, która wzoruje się na mechanizmach prosperowania podobnych hochsztaplerów z USA i innych krajów.

   Przemysł "dobroczynny" utworzył network międzynarodowy w którym działał Kulczyk, który dzielił się doświadczeniami po przez różne "agencje poradnictwa" jak sobie GRAĆ na UCZUCIACH przeciętnych naiwnych ludzi robiąc wielkie fortuny za pomocą "fundacji dobroczynnej" jak to teraz kombinują w III RP taki TW bolek agent komunistyczny, Kwaśniewski do których PRZYŁACZYŁ stary OSZUST AGENT NWO sprzedawczyk Komorowski !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do słownika ortograficznego marsz!

   oli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Ale już!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i co z tego?

   mecenas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Nie ortografia najważniejsza, lecz wiedza. Oświecił z pewnością niejednego głupiego leminga.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   on

   Hmmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 3

   Ehhh, daleko mi do tego by być jakimś zawistnym ale patrzę na tych gości olejnik, kwaśniewski, wałęsa, nowak (!), miller i cóż mogę rzec....może tylko....niech Ci ziemia lekką będzie....bo reszta...rozwiń całość

   Ehhh, daleko mi do tego by być jakimś zawistnym ale patrzę na tych gości olejnik, kwaśniewski, wałęsa, nowak (!), miller i cóż mogę rzec....może tylko....niech Ci ziemia lekką będzie....bo reszta już nie należy do osądów tego świata.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama