Wrocław: Wielka Orkiestra idzie na rekord

  Wrocław: Wielka Orkiestra idzie na rekord

  Michał Kurowicki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ponad pół miliona złotych z niedzielnej akcji podliczyła już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Do sprawdzenia zostało jeszcze ponad 150 puszek. Dla porównania, w zeszłym roku udało się zebrać we Wrocławiu 600 tys. zł. W tym roku szykuje się rekord.
  - We Wrocławiu Orkiestra zebrała do puszek 570 tys. zł - informuje Maciej Łomnicki, rzecznik prasowy sztabu WOŚP we Wrocławiu. - Te pieniądze pochodzą z puszek, które podliczyliśmy do poniedziałku. W sumie wolontariusze mieli nieco ponad 1600 puszek.

  Wczoraj wolontariusze podliczyli też, ile uzyskali z aukcji w Rynku. Orkiestra uzyskała 8800 zł z aukcji przeprowadzonej w niedzielę na scenie rozstawionej w Rynku. Nowego właściciela znalazło na niej między innymi pióro wojewody dolnośląskiego za 1300 zł i srebrna moneta Orkiestry wyemitowana przez Narodowy Bank Polski w kształcie serca za 300 zł.

  - Do końca stycznia potrwa nasza aukcja w internecie - mówi Diana Kuźmińska, koordynator do spraw licytacji we wrocławskim sztabie WOŚP. - Zachęcam wszystkich do wzięcia w niej udziału. Ile uzyskamy pieniędzy, to okaże się w połowie lutego. Podczas zorganizowanej przez Orkiestrę zbiórki krwi dawcy oddali jej aż 25 litrów. Do akcji włączyli się też lekarze, którzy zorganizowali tzw. Białą Niedzielę. Darmowym badaniom w kilku klinikach poddano prawie setkę dzieci. Na szczęście wśród nich nie wykryto żadnych chorób. We Wrocławiu nie zanotowano też żadnego napadu na wolontariuszy z puszkami. Policja zatrzymała jedynie trzech podszywających się pod wolontariuszy nastolat-ków, podejrzewanych o kradzież pieniędzy z puszek. Ich łupem padło 140 zł.

  Zatrzymani to grupa chłopców w wieku od 15 do 16 lat z identyfikatorami WOŚP. Wyciągali banknoty z puszek za pomocą pęsety. Policji nie udało się odzyskać skradzionych pieniędzy, bo złodzieje zdążyli wydać je na papierosy.

  W Polsce z XX Finału Orkiestry naliczono wczoraj 40 mln 269 tys. 194 zł. W ubiegłym roku suma wyniosła 47,25 mln zł.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i ile ?

   wolontariusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 22

   Policzyli już wszystkie puszki? Ile zebraliśmy?
   Wszystko ucichło, jakby w tym roku nie było WOŚPu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama