Żona Lou Reeda wyda książkę we Wrocławiu

  Żona Lou Reeda wyda książkę we Wrocławiu

  MW, RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Laurie Anderson - amerykańska skrzypaczka, performerka, wokalistka i kompozytorka, a prywatnie żona załozyciela i lidera kultowego zespołu Velvet Underground, wyda w tym roku we wrocławskim wydawnictwie Biuro Literackie swoją książkę "Język przyszłości".
  Laurie Anderson, jedna z najciekawszych amerykańskich artystek, gościem specjalnym 17. edycji wrocławskiego festiwalu Port Literacki. 19 kwietnia nakładem Biura Literackiego ukaże się jej premierowa książka "Język przyszłości", a cztery dni później Anderson wystąpi przed publicznością festiwalu.

  Największą popularność Anderson zawdzięcza karierze muzycznej. Dotychczas wydała kilkanaście solowych płyt - studyjnych i koncertowych - a nazwiska artystów, z jakimi współpracowała, mogą przyprawić o zawrót głowy. Są wśród nich Brian Eno, Peter Gabriel, Philip Glass, Lou Reed (prywatnie mąż Anderson)i Jean-Michel Jarre.

  Obecność artystki nad Wisłą oraz jej pierwsza "polska" książka to efekt bliskiej znajomości z poetką i translatorką Julią Fiedorczuk, która będzie tłumaczką dzieła Anderson.

  Premiera książki i wizyta Laurie Anderson to część projektu Biura Literackiego "Głos Ameryki w Porcie". W jego ramach w ciągu kilku najbliższych miesięcy ukaże się szereg książek w tłumaczeniach Jacka Dehnela, Leszka Engelkinga, Julii Fiedorczuk, Jerzego Jarniewicza, Tadeusza Pióry, Marcina Sendeckiego, Andrzeja Sosnowskiego i Bohdana Zadury.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coś takiego?

   James J. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 63

   A czemu nie wyda w ojczystym kraju? Jeżeli jest tak wielką "artystką", nie powinno być problemu. Wszystko widać, zależy od "układów" z wydawnictwami. Następna gwiazda"drugiego planu" po pani...rozwiń całość

   A czemu nie wyda w ojczystym kraju? Jeżeli jest tak wielką "artystką", nie powinno być problemu. Wszystko widać, zależy od "układów" z wydawnictwami. Następna gwiazda"drugiego planu" po pani Clinton, Wałęsie, Kwaśniewskiej...ciekawe, czy byłyby takie znane, bez swoich mężów?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boże, widzisz i nie grzmisz...

   ktz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 49

   haha, widać, że nie wiesz, kim jest Laurie Anderson, skoro śmiesz porównywać ją do takich osób, jak Wałęsa czy Kwaśniewska.. ogarnij się, poczytaj trochę, przesłuchaj parę płyt, a sam zobaczysz, że...rozwiń całość

   haha, widać, że nie wiesz, kim jest Laurie Anderson, skoro śmiesz porównywać ją do takich osób, jak Wałęsa czy Kwaśniewska.. ogarnij się, poczytaj trochę, przesłuchaj parę płyt, a sam zobaczysz, że porównywanie jej do miałkich celebrytek woła o pomstę do nieba!
   poza tym tytuł "żona Lou Reeda.." jest tutaj krzywdzący, bo Laurie jest samodzielną artystką, uznaną tak samo, jak i Lou Reed, i przedstawianie jej w tytule jako wyłącznie jego żony świadczy o ignorancji dziennikarza i prowokuje równie ignoranckie komentarze, jak ten u góry..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I takie newsy powinny być w GWr

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 73

   Dzięki Pani redaktor:)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama