Miasto chce odzyskać dawny stadion Ślęzy

  Miasto chce odzyskać dawny stadion Ślęzy

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nici z zapowiadanego porozumienia między właścicielem dawnego stadionu Ślęzy a wrocławskim magistratem.
  Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że obie strony dogadały się w sprawie przyszłości tego terenu. Dziś znów nie ma między nimi zgody, a urząd szykuje się do wywłaszczenia firmy Intakus z tego gruntu. O 4-hektarowy teren władze miasta chcą powiększyć ogród zoologiczny.

  W magistracie jest już niemal gotowy nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ul. Wróblewskiego.
  - Plan ten ma takie zapisy, które pozwalają wywłaszczyć obecnego właściciela - przyznaje wprost Tomasz Ossowicz, dyrektor biura rozwoju miasta w urzędzie miejskim. Tłumaczy, że wywłaszczenie jest możliwe, gdy teren jest potrzebny na ważne cele publiczne. A za taki został uznany rozwój zoo. Na pozyskanej w ten sposób ziemi ma powstać wielki wybieg dla zwierząt Sahary.

  Urzędnicy miejscy już wiele miesięcy temu zapowiadali, że do tego dojdzie, jeśli miasto nie dogada się z właścicielem stadionu Ślęzy i nie uda się odkupić lub zamienić go na inny teren.
  Bogdan Ludkowski, prezes Intakusa, nie kryje rozczarowania.
  - W czerwcu rozmawiałem z prezydentem Dutkiewiczem i była wola kompromisu, myślałem, że się dogadamy - ubolewa. Ludkowski w zamian za stadion Ślęzy chciał dostać ziemię ze stadionem Polaru. - Potem dowiedziałem się, że nie wchodzi to w grę. Odtąd nie było żadnych konkretnych propozycji i rozmów - mówi.

  Intakus przy ul. Wróblewskiego chciał wybudować hotel, parking i galerię handlową. A obok nich - stadion i oceanarium. W nowym planie - oprócz zoo - jest miejsce tylko na hotel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZOO

   MARKO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 17

   BO NIKT NIE MUSI ROZMAWIAC Z INTAKUSEM

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama