Trzy firmy ochroniarskie walczą o stadion

  Trzy firmy ochroniarskie walczą o stadion

  Marek Zoellner

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trzy firmy ochroniarskie walczą o stadion

  ©Janusz Wójtowicz

  Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na ochronę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Ta, która wygra, do sierpnia 2012 roku będzie pilnowała murawy, trybun, esplanady i parkingu oraz wszystkich pomieszczeń na terenie areny.
  Trzy firmy ochroniarskie walczą o stadion

  ©Janusz Wójtowicz

  Do jej obowiązków należeć będzie także konwojowanie pieniędzy ze sprzedaży biletów. Poza tym będzie musiała zapewnić obsługę recepcyjno - portierską przy wejściu do Business Clubu, obsługiwać monitoring obiektu i zapewnić zmotoryzowaną grupę interwencyjną, która np. w przypadku kradzieży pojawi się tam w ciągu 15 minut (w nocy w ciągu 8 minut) od chwili wezwania.

  - Na razie możemy jedynie potwierdzić, że wpłynęły trzy oferty. Rozstrzygnięcie przetargu najprawdopodobniej znane będzie na początku przyszłego roku - mówi Kinga Szmyd z firmy SMG Polska, operatora stadionu. Kto walczy o kontrakt?

  - Złożyliśmy ofertę - potwierdza Katarzyna Marszałek, rzeczniczka Impela. To właśnie ta firma obecnie ochrania stadion. Zainteresowany jest również Konsalnet, który jest już zaangażowany na arenie, bo zabezpiecza pomieszczenia biznesowe wewnątrz obiektu.

  Natomiast trzecią ofertę złożyła firma Ekotrade. Po wyłonieniu zwycięzcy przetargu to on przejmie wszystkie obowiązki, którymi teraz dzielą się Impel i Konsalnet. Umowa ma obowiązywać do 31 sierpnia 2012 roku. To jednak nie oznacza, że ta sama firma będzie pilnowała porządku na stadionie w czasie piłkarskich mistrzostw Europy we Wrocławiu.

  - Przede wszystkim przetarg dotyczy tylko ochrony obiektu podczas jego codziennego funkcjonowania. Wybrana firma nie będzie odpowiedzialna za ochronę imprez, bo taką agencję wybierają już organizatorzy konkretnych wydarzeń - wyjaśnia Kinga Szmyd. Tak było na meczach Śląska Wrocław, które zabezpieczała Formacja. Podobnie na meczach polskiej reprezentacji, które ochraniała zatrudniona przez PZPN firma Zubrzycki.

  Jak będzie w czasie Euro 2012? Tego na razie nie wiadomo, bo ostateczna decyzja należy do UEFA. - Nasz dział współpracy z UEFA sugeruje, aby podczas Euro stadion chroniła ta sama firma, która okaże się zwycięzcą przetargu. Ale sama UEFA zastrzega sobie prawo do zmian, i to nawet w ostatniej chwili, jeśli część kryteriów nie będzie odpowiadała jej standardom - wyjaśnia Michał Szpak ze spółki Wrocław 2012.

  Gdyby doszło do takiej sytuacji, procedura zgodnie z zapisami umowy jest taka, że federacja piłkarska musiałaby na własną rękę szukać nowych ochroniarzy. - Zakładamy, że do tego nie dojdzie - dodaje Michał Szpak.

  Od stycznia przyszłego roku w SMG Polska zacznie działać nowy pracownik. Dyrektorem ds. bezpieczeństwa zostanie Marcin Psiuch, który będzie odpowiedzialny m.in. za szkolenia z bezpieczeństwa i ochrony, a także koordynację działań stewardów, którzy będą pomagali kibicom w czasie Euro 2012.

  Zarówno ochroniarze, jak i stewardzi odpowiedzialni za porządek podczas mistrzostw będą trenować różne scenariusze zachowania kibiców. Treningi będą prowadzone na stadionie - oczywiście bez udziału kibiców.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stadion bez ochrony od 03.01.2012

   ol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 113 / 93

   Od dzis stadion jest bez ochrony wewnetrznej....CZAD!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Walczą o kontrakt na stadionie.

   Sisu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 103 / 85

   Rozdać ochroniarzom z umiarkowanym poziomem niepełnosprawności kije i kastety zarekwirowane kibicom i niech walczą o ten kontrakt... Których przeżyje najwięcej się wybierze i po przetargu... A przy...rozwiń całość

   Rozdać ochroniarzom z umiarkowanym poziomem niepełnosprawności kije i kastety zarekwirowane kibicom i niech walczą o ten kontrakt... Których przeżyje najwięcej się wybierze i po przetargu... A przy okazji można kolejne igrzyska zorganizować na stadionie. Sprzeda się trochę biletów, dziurkę w budżecie załata, ogłosi się kolejne otwarcie. I nie trzeba murawy od razu wymieniać na nową...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ochrona

   wuwu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 81

   zdziczeli całkiem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion

   czarek75 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 58

   INWALIDZI I EMERYCI DO BOOOOJU

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Impel zwycięzcą

   Janusz Szachowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 80

   Już wczoraj z wiarygodnego źródła usłyszałem, że przetarg na ochronę stadionu padł łupem Impela. Ano, pożyjemy,zobaczymy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czyli ustawiony?

   hm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 48

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   asd

   Skalpel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 70

   wszystko byle nie ASCO... KIBICE PAMIETAJA !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama