Wrocław: Tercet Egzotyczny zagra dla dzieci

  Wrocław: Tercet Egzotyczny zagra dla dzieci

  Marta Bigda

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek we Wrocławiu Tercet Egzotyczny zagra 17. noworoczny koncert charytatywny dla dzieci.
  Wrocław: Tercet Egzotyczny zagra dla dzieci
  Tercet Egzotyczny zagra noworoczny koncert z trzech powodów. Po pierwsze zespół obchodzi w tym roku 45-lecie nieprzerwanej działalności artystycznej, po drugie dochód z występu, jak zwykle, zostanie przeznaczony na rzecz wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej prof. Alicji Chybickiej przy ul. Bujwida.

  Po trzecie, noworoczny koncert Tercetu Egzotycznego poświęcony będzie pamięci Zbigniewa Dziewiątkowskiego, założyciela zespołu. Już niedługo, bo 14 stycznia 2012 roku, wypada dziesiąta rocznica jego śmierci. Występ w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka nosić będzie hasło "Ile to już lat".

  - Na początek zaplanowaliśmy półgodzinne wspominki, fragmenty filmowe poświęcone pamięci Zbyszka. Później czas zarezerwowany jest na promocję naszej najnowszej płyty "Pijmy za miłość". Sama wybierałam utwory, które zaśpiewam - mówi wokalistka grupy Izabella Skrybant-
  -Dziewiątkowska. I dodaje: - Koncert zakończymy niespodzianką. Nie chciałabym jednak wszystkiego zdradzać.
  Publiczność będzie miała okazję usłyszeć piosenki Zbigniewa Dziewiątkowskiego w nowych aranżacjach, autorstwa m.in. Jacka Krzaklewskiego (Perfect), Mieczysława Jureckiego (Budka Suflera) czy Krzysztofa "Wiki" Nowikowa.

  Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10. Czwartkowy koncert zacznie się o godz. 19. Bilety kosztują 60 zł. Do nabycia w OKiS-ie (Rynek-Ratusz 24), i hotelu Scandic (ul. Piłsudskiego 49/57).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama