Wrocław: Dzień wyścigowy na Partynicach po lipcowej przerwie...

  Wrocław: Dzień wyścigowy na Partynicach po lipcowej przerwie (ZDJĘCIA)

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Dzień wyścigowy na Partynicach po lipcowej przerwie (ZDJĘCIA)
  1/10
  przejdź do galerii

  ©mat. organizatorów

  Po lipcowej przerwie wrocławski tor wyścigów konnych na Partynicach znów stał się areną zmagań. Widzowie zobaczyli dziś gonitwy koni pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej i kłusaków francuskich. A już za tydzień kolejny dzień wyścigowy i legendarna gonitwa Oaks.
  Kłusaki francuskie zmierzyły się na dystansie 2000 metrów. Zwyciężyła Vendetta Team powożona przez Zuzannę Graczyk. Gonitwę drugą, dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy, wygrał Agatek dosiadany przez Małgorzatę Kryszyłowicz. Gonitwa folblutów, czyli koni pełnej krwi angielskiej, odbyła się jako trzecia. Na dystansie 1600 metrów w połowie finiszowej prostej prowadzenie niespodziewanie zdobyła Atanda dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz i to ona zwyciężyła.

  W międzynarodowym starcie trzyletnich i starszych kłusaków francuskich pierwsza celownik minęła Qualmina powożona przez Paulę Żakowską. W kolejnych gonitwach wśród trzyletnich arabów na dystansie 2200 metrów tryumfował Wawel pod Małgorzatą Kryszyłowicz, Amadora dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz i Daugava pod Tarasem Salivonchynka.

  OAKS - ANGIELSKI KLASYK NA PARTYNICACH

  Za tydzień, 9 sierpnia, na Partynicach będziemy mogli podziwiać gonitwę Oaks. Legendarne zawody zostaną rozegrane we Wrocławiu po raz drugi, a towarzyszył im będzie pokaz kobiecej elegancji: tradycyjnie panie ubiorą bogato zdobione kapelusze. Start już w niedzielę o godzinie 14:15 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice przy ul. Zwycięskiej 2. Wstęp wolny.

  Jak piszą o Oaks organizatorzy: gonitwa swoją historia sięga roku 1887 – wtedy po raz pierwszy w Polsce rozegrana została gonitwa dla 3-letnich klaczy pełnej krwi angielskiej. Pierwsze polskie Derby, uznawane dziś za najważniejszą gonitwę w kraju, odbyły się dopiero 9 lat później. Ojczyzną tej klasycznej gonitwy jest Wielka Brytania gdzie po raz pierwszy rozegrana została w 1779 roku pod nazwą Oaks Stakes.

  Obecnie gonitwy trzyletnich klaczy rozgrywane są na wszystkich znaczących torach świata ciesząc się przy tym niesłychaną popularnością i ogromnym prestiżem. Tradycją Oaks jest, iż należy do pań. Szczególnie fetują ten dzień pięknie ubrane Angielki ubierając fantazyjne nakrycia głowy W zeszłym roku, kiedy wyścigowy klasyk po raz pierwszy zawitał do stolicy Dolnego Śląska na Partynice przybyło 13 000 kibiców. W tym roku organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama