Piłka nożna. MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 0:2

Rafał Bajko
Zawodnicy Chrobrego Głogów zanotowali udaną inaugurację rozgrywek
Udanie wypadła inauguracja sezonu I ligi dla graczy Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali bowiem w Kluczborku z MKS-em 2:0. Obie bramki dla gości zdobył Maciej Górski.

Pozyskany ze Znicza Pruszków napastnik do siatki beniaminka ligi trafiał w drugiej połowie. Kluczborczanie po pierwszym golu rzucili się do odrabiania strat, ale byli przy tym na szczęście bardzo nieskuteczni. Pomarańczowo-czarni zaprezentowali z kolei większe "cwaniactwo" w grze, utrudniając gospodarzom konstruowanie akcji. Marzenia o remisie zabrał MKS-owi szczególnie Górski, który swojego drugiego gola zdobył tuż przed końcem meczu.

- U gości widać było większe doświadczenie w grze na tym szczeblu rozgrywek. Po straconej bramce nacieraliśmy, a zawodnicy Chrobrego potrafili przerwać grę jakimś faulem, wytrącić nas z rytmu. Kiedy nasz zapał mijał, znowu zaczynali grać - powiedział Andrzej Konwiński, trener kluczborskiego zespołu.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale zapewniam, że stać nas na lepszą grę. W drugiej połowie do momentu strzelenia bramki byłem zadowolony, a później znów był taki moment, że wkradł się chaos. Jedyny plus, że stwarzaliśmy sytuacje. Tego, nad czym wszyscy pracujemy - sposób gry- jeszcze w sobotę nie pokazaliśmy. Biorę to jednak na karb tego pierwszego meczu - podsumował z kolei trener Chrobrego Ireneusz Mamrot.

Mimo dwóch trafień i dobrego występu, nastroje odnośnie do swojej gry tonował bohater głogowian, Górski.- Bez podpalania się. Postrzegam to w ten sposób, że przed nami jeszcze bardzo ciężkie mecze. Zespół tak samo to widzi, dlatego na pewno nie popadnę w samozachwyt - powiedział skromnie napastnik.

Zwycięstwo w Kluczborku smakuje bardzo dobrze jeszcze z jednego powodu. MKS to dla Chrobrego szczególnie niewygodny przeciwnik. Na osiem spotkań z tym rywalem (od 2007 roku) pomarańczowo-czarni przegrali aż pięciokrotnie. Dodatkowo, nigdy wcześniej nie udało im się wygrać na boisku rywali.

Pozostałe wyniki I kolejki: GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0 (Burkhardt 22, Leimonas 28), Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz (Siemaszko 27 - Drygas 48), Pogoń Siedlce- Dolcan Ząbki 0:4 (Bajdur 24, 44, Osoliński 37, Gołębiewski 87), GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 (Suchocki 42), Sandecja Nowy Sącz- Bytovia Bytów 0:1 (Surdykowski 10), Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice 0:1 (Gielza 43), Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 0:1 (Rogalski 41).

Następna kolejka (8-9 sierpnia): Wigry Suwałki - Rozwój Katowice, Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz, Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz, Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce, Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork, Wisła Płock - Arka Gdynia, GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice, Miedź Legnica - Dolcan Ząbki.