W lasach łatwo dochodzi do pożarów. Czy w regionie grasuje...

  W lasach łatwo dochodzi do pożarów. Czy w regionie grasuje podpalacz?

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W lasach łatwo dochodzi do pożarów. Czy w regionie grasuje podpalacz?
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Fot. Mateusz Szumlas

  W ostatnich dniach na Dolnym Śląsku doszło do kilku pożarów lasów. Sprzyja im brak deszczu i słońce. Być może nie wszystkie takie zdarzenia są dziełem natury. W okolicy Świeradowa-Zdroju strażacy obawiają się podpalacza. Wszystkie pożary należy niezwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy. Szybko się rozprzestrzeniają i stanowią duże zagrożenie.
  Ostatnie zdarzenia opisał nasz Czytelnik Mateusz Szumlas. Do jednego z groźnych pożarów doszło wczoraj, 31 lipca w Świeradowie-Zdroju w okolicach lasu cmentarza przy ul. Cichej.

  Ogień wybuchł w trudno dostępnym dla strażaków miejscu. Szybko przystąpili jednak do działań i pożar się nie rozprzestrzenił. Część nadpalonych drzew nadaje się tylko do wycinki. Wezwany na miejsce leśniczy z Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój był zdania, że cztery pożary lasu w gminie w ostatnim czasie, raczej nie są dziełem przypadku. Straż i leśniczy obawiają się, że ktoś podpala lasy, a w tej sprawie szczególnie potrzebna jest współpraca z mieszkańcami. Podejrzane przypadki powinny zostać zgłaszane na służby ratunkowe, m.in. straż pożarną i policję.

  CZYTAJ TEŻ: PODPALACZ POD WROCŁAWIEM. SPŁONĘŁY DWA SAMOCHODY I BELE SŁOMY

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama