Jakuszyce zapraszają na wyścigi zaprzęgów

  Jakuszyce zapraszają na wyścigi zaprzęgów

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie trwają przygotowania nie tylko do Pucharu Świata w biegach narciarskich, ale także do innych zimowych zawodów. 5 stycznia 2012 r. rozpocznie się Husqvarna Tour - jeden z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów w Europie.
  Wystartuje w nim 70 najlepszych ekip maszerów z całego świata. Przez cztery dni pokona-ją prawie 150 km. Warto zarezerwować sobie czas od 5 do 9 stycznia. Starty o godz. 13 i 18.

  - Spodziewamy się wystawienia do rywalizacji 700 psów - mówi Marta Winiarek-Miętus, rzecznik Husqvarna Tour. Zawody są widowiskowe i gromadzą wielu kibiców. Patronat nad Husqvarna Tour ma "Gazeta Wrocławska". Będzie można dopingować zaprzęgi, ale także wziąć udział w wielu konkursach dla publiczności.

  W tym roku wyścig będzie rozgrywany w dwóch formułach - midowej i sprinterskiej. Każda z formuł jest podzielona na klasy: 12 psów w zaprzęgu, 6 psów w zaprzęgu oraz klasa skijouring: 1-2 psy w zaprzęgu.

  - Do tegorocznego Husqvarna Tour przygotowałem dwanaście psów - mówi Łukasz Paczyński, doświadczony maszer. - Najważniejszą cechą charakterystyczną tej dyscypliny jest współpraca między człowiekiem a psami - przypomina.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama