Zatrzymajmy gigantów

  Zatrzymajmy gigantów

  Joanna Micyk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolny Śląsk przez ostatnie lata przyciągnął wielu potentatów branży elektronicznej. Największe firmy decydują się na lokalizacje w specjalnych strefach ekonomicznych oraz we Wrocławiu i jego okolicach.
  To właśnie fabryki i zakłady takich gigantów, jak LG i Toshiba Television w Kobierzycach czy SKC Eurodisplay w Dzierżoniowie (na terenie należącym do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) sprawiły, że nasz region postrzegany jest jako prawdziwe zagłębie tego przemysłu.
  Wspomniany wyżej koreański koncern LG, produkujący m.in. telewizory i komponenty LCD, uruchomił olbrzymi (liczący 275 ha) park technologiczny, w którym otworzył swoje fabryki.

  Jak twierdzi Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Dolny Śląsk jest dobrym obszarem gospodarczym, który rządzi się przede wszystkim prawem popytu i podaży.
  - Giganci, którzy tu zainwestowali, tacy jak np. LG, zrobili to z czysto rynkowych pobudek, bo był odpowiedni popyt i warunki ku temu, a w tym przypadku chodziło o zapotrzebowanie na telewizory LCD w Europie - dodaje.

  We Wrocławiu ulokowała się też spółka AB, która należy do największych dystrybutorów branży IT. Jak mówi prezes zarządu firmy Andrzej Przybyło, głównym powodem lokalizacji przedsiębiorstwa w stolicy Dolnego Śląska było to, że Wrocław położony jest w dobrym strategicznie miejscu, blisko Czech i Słowacji, skąd pochodzi zakupiony przez spółkę holding AT Computers.
  - Poza tym jest to miasto przyjazne dla prowadzenia biznesu i ma świetnie wykształconych ludzi, chętnych do pracy - dodaje.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama