Legutko niezgody i nowa rola Protasiewicza

  Legutko niezgody i nowa rola Protasiewicza

  LMI

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ryszard Legutko
  1/3
  przejdź do galerii

  Ryszard Legutko ©Paweł Relikowski

  Połowa kadencji Parlamentu Europejskiego mija w styczniu. Oznacza to wiele zmian na ważnych stanowiskach. Na pierwszy plan wysuwają się politycy z Dolnego Śląska.
  Najliczniejsza grupa europosłów, Europejska Partia Ludowa (należą do niej PO i PSL) daje szanse Polakom. Wiceszefem został właśnie Jan Olbrycht z PO. Do tej pory w strukturach tej euro-partii Polacy nigdy nie mieli tak wysokiego stanowiska. Potwierdziły się również nasze wcześniejsze doniesienia. Kandydatem tej najliczniejszej w PE grupy na wiceprzewodniczącego parlamentu został Dolnoślązak Jacek Protasiewicz.


  Więcej problemów z wyborem swoich kandydatów ma partia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, która zrzesza m.in PiS, PJN i Solidarnej Polski. Europoseł Zbigniew Ziobro twierdzi, że PiS kieruje się emocjami w wyborze kandydatów frakcji, przez co szkodzi Polsce. Problemem okazała się kandydatura Ryszarda Legutki (który do PE kandydował z dolnośląskiej listy) zarówno na wiceszefa Parlamentu Europejskiego oraz na wiceprzewodniczącego frakcji EKR. Członkowie Solidarnej Polski chcieli na to stanowisko europosła z PiS Mirosława Piotrowskiego. Jeżeli PiS nie zgodzi się na kompromis, to może się okazać się, że to czeska frakcja w EKR będzie najliczniejsza i to im będzie przysługiwało prawo nominowania kandydata na wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

  Przypomnijmy, że prof. Ryszard Legutko znany jest także dzięki swojej wypowiedzi w 2009 roku na łamach "Gazety Wrocławskiej". Eurodeputowany PiS z okręgu wrocławskiego o dwójce uczniów z XIV LO we Wrocławiu powiedział, że są to "rozwydrzeni i rozpuszczeni przez rodziców smarkacze".

  Skąd się wzięła ta wypowiedź i czego dotyczyła?

  ZOBACZ:

  Legutko (PiS) nie chce przeprosić wrocławskich licealistów za "smarkaczy"


  ZOBACZ TEŻ:

  Całą rozmowę z prof. Ryszardem Legutką

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo prof. Legutko

   smok wawelski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 30

   Najśmieszniejsze jest to, że za "gówniarzami" z Wrocławia ujęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Powinni zająć sie obroną praw nauczycieli w Polsce, których ta rozwydrzona gówniarzeria często...rozwiń całość

   Najśmieszniejsze jest to, że za "gówniarzami" z Wrocławia ujęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Powinni zająć sie obroną praw nauczycieli w Polsce, których ta rozwydrzona gówniarzeria często poniża w szkole i traktuje jak śmieci. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Legutko

   an (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 35

   Panu już dziekujemy!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaka to choroba ?

   chacha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 38

   "Choć nie znam sprawy, to wypowiedź wydaje mi się trafna w 100%..."

   A TO POLSKA WŁAŚNIE !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   legutko

   tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 37

   Chyba zwariowaliście z tym przeprosinami. Choć nie znam sprawy, to wypowiedź wydaje mi się trafna w 100% ,dzisiejsza gówniarzeria jest okropna , po części właśnie wskutek źle rozumianej tolerancji !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama