Pieniądze płyną do PSL-u

  Pieniądze płyną do PSL-u

  Marcin Rybak, Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rządowa agencja robi interesy z PSL-em. Dolnośląscy ludowcy nie widzą w tym nic złego.
  Rządowa agencja wspiera finansowo Fundację Rozwoju powiązaną z Polskim Stronnictwem Ludowym. Fundacja prowadziła kampanię wyborczą PSL-owi. W jej władzach zasiadają prominentni politycy PSL-u.

  We wrocławskiej kamienicy przy ul. Komuny Paryskiej należącej do Fundacji Rozwoju dwa piętra wynajmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Trwa to już przeszło trzy lata. Urzędnicy agencji i politycy stronnictwa nie widzą nic niestosownego w tym, że budynek jest jednocześnie siedzibą powiatowego biura ARiMR-u i wojewódzkich władz PSL-u we Wrocławiu.

  Jak do tego doszło? W 1997 roku właścicielem kamienicy, na mocy uchwały Rady Miejskiej Wrocławia, stał się PSL. W 2005 roku przekazał nieruchomość Fundacji Rozwoju. Od 1 lipca 2005 roku dwa piętra kamienicy przy ul. Komuny Paryskiej wynajmuje dolnośląski oddział agencji. Urządził tam swoje biuro powiatowe.

  Dyrektorem oddziału regionalnego był wówczas Kazimierz Huk, działacz PSL z Jeleniej Góry. Dziś twierdzi, że zrobił dobry interes.
  - W porównaniu z innymi ofertami czynsz, jaki zaproponowała fundacja, był niski - tłumaczy Huk. - Zapowiedziałem moim pracownikom, że w tej sprawie muszę być czysty jak żona Cezara. Mówiłem, że wynajmiemy pomieszczenia na Komuny Paryskiej, jeśli będzie to korzystne dla agencji.

  Stawka czynszu to 10,7 tys. zł miesięcznie za 577 mkw. Ale agencja płaci tylko połowę tej kwoty. Dlaczego? Odejmuje sobie nakłady poniesione na remont kamienicy. Wydała na ten cel ponad 650 tys. zł.
  - Płacimy 17 zł za mkw. - informuje Andrzej Stram, szef PSL-u w Wałbrzychu, od niedawna dyrektor dolnośląskiego oddziału agencji. - To trzy razy mniej niż rynkowa cena powierzchni biurowej we Wrocławiu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   agencja ARiMR

   buzia28 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 86 / 65

   Nic nie widzę dziwnego w tym artykule. Nie bardzo rozumiem dlaczego ARiMR nie wolno wynajmować lokali. W końcu od kogoś muszą wynająć. Jeżeli potwierdzają to dokumenty z rozpoznania rynkowego lub...rozwiń całość

   Nic nie widzę dziwnego w tym artykule. Nie bardzo rozumiem dlaczego ARiMR nie wolno wynajmować lokali. W końcu od kogoś muszą wynająć. Jeżeli potwierdzają to dokumenty z rozpoznania rynkowego lub przetargu, to taki artykuł jest wyłącznie szukaniem taniej sensacji godnej tej gazety. Lepiej pisać kto z kim śpi i z kim ma dzieci. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama