Sport

    Piłka ręczna: Dziś ekipa Wenty gra w Lubinie

    Piłka ręczna: Dziś ekipa Wenty gra w Lubinie

    Paweł Witkowski, JG

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Dziś (g. 19) Zagłębie Lubin podejmie naszpikowane gwiazdami Vive Targi Kielce. Zespół Bogdana Wenty wystąpi jednak bez kontuzjowanych Michała Jureckiego, Grzegorza Tkaczyka i byłego gracza Miedziowych Bartłomieja Tomczaka.
    Mimo licznych urazów w drużynie zdecydowanym faworytem jest wicemistrz kraju. Do tej pory w PGNiG Superlidze uzbierali komplet punktów, a w pierwszym meczu z lubinianami wygrali pewnie 44:26.
    Przed meczem Zagłębia z Vive w hali przy ul. Norwida derbowe spotkanie rozegrają mistrzynie Polski. Podopieczne Bożeny Karkut podejmą KPR Jelenia Góra (g. 16.30) w 12. kolejce PGNiG Superlidze Kobiet. Inne Dolnoślązaczki, AZS AWF Gardinia Wrocław, zagrają tego dnia w Koszalinie z Politechniką(g. 17.30, Polsat Sport). Z kolei w niedzielę w lubińskiej hali OSiR-u szczypiornistów rezerw Zagłębia czeka mecz II ligi ze Śląskiem Wrocław (g. 14).

    PGNiG Superliga mężczyzn
    Sobota: MMTS Kwidzyn - Powen Zabrze (g. 17), Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock (17), Jurand Ciechanów - Chrobry Głogów (18), MKS Zagłębie Lubin - Vive Targi Kielce (19). Niedziela: Warmia Olsztyn - Azoty Puławy (17.30, Polsat Sport), Tauron Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica (18).

    1. Vive Targi Kielce 13 26 495-325
    2. Orlen Wisła Płock 13 21 394-331
    3. Azoty Puławy 13 16 335-324
    4. Tauron Stal Mielec 13 15 370-369
    5. MMTS Kwidzyn 13 14 338-341
    6. Chrobry Głogów 13 13 340-359
    7. Nielba Wągrowiec 13 12 355-390
    8. Powen Zabrze 13 10 330-337
    9. Zagłębie Lubin 13 9 353-367
    10. Miedź Legnica 13 8 313-378
    11. Jurand Ciechanów 13 6 323-380
    12. Warmia Olsztyn 13 6 306-351

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać