Gazeta Wrocławska » Sport » Hapal: Polska jest faworytem grupy A

Hapal: Polska jest faworytem grupy A

Data dodania: 2011-12-08 12:58:18 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2011-12-08 12:58:18

Gazeta Wrocławska

Paweł Kucharski

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Hapal: Polska jest faworytem grupy A

- W finale zagrają Niemcy i Hiszpanie - mówi czeski trener (© fot. piotr krzyżanowski)

Nie milkną echa piątkowego losowania grup finałowych Euro 2012. I milknąć nie będą pewnie jeszcze przez długi czas. Zwłaszcza gdy awansu do ćwiercfinału polsko-ukraińskich mistrzostw nie uda nam się osiągnąć.

Swoją opinią na temat losowania podzielił się także Pavel Hapal, czeski szkoleniowiec Zagłębia. - Wydaje się, że jest to na pierwszy rzut oka najbardziej wyrównana grupa ze wszystkich - czytamy jego wypowiedź na oficjalnej stronie klubu (www. zaglebie-lubin.pl).

Hapal największe szanse na pierwsze miejsce w stawce grupy A daje nie swoim rodakom, a reprezentacji Polski.

- Polska jest pod pewnym względem faworytem. Może sprawić niespodziankę. Mocni są Czesi - to prawda, Rosjanie także. Solidni Grecy, i to również prawda. Ale Polacy to gospodarze i pewnie będą chcieli zrobić wszystko, by swoich kibiców nie zawieść. Na wielkich turniejach gospodarze niemal zawsze wychodzą z grup.
∨ Czytaj dalej
Każdy mecz będzie dla Polaków meczem o wszystko. To ich teren. Będą trudnym rywalem - mówi.

Pytany o faworytów do zwycięstwa w całym turnieju Euro 2012, wskazuje na Niemcy i Hiszpanię - dwie reprezentacje, które cztery lata temu spotkały się w ścisłym finale ME 2008. Czech w dalszym ciągu odczuwa pewien sentymenty do tych krajów, bowiem w swojej karierze zawodniczej reprezentował bar-wy Bayeru i CD Teneryfa.

A kto wygra 16 czerwca, gdy na stadionie we Wrocławiu dojdzie do konfrontacji polsko-czeskiej? - Nie jest to łatwy typ. Nie podejmę się typowania zwycięzcy, a to dlatego, że to ostatni mecz w tej grupie. Może on decydować o awansie któregoś z zespołów, a może być on toczony w sytuacji, kiedy wszystko już jest rozstrzygnięte - kończy Hapal.

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Faworyt

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

franio (gość), 08.12.11, 13:47:03

"Polska jest pod pewnym względem faworytem". No jasne jak pozostałe zespoły z grupy A wystawią na rozgrywki skład rezerwowy

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozrywka

Gazeta Wrocławska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Gazeta Wrocławska", poniedziałek 21.11.2011

Kup e-wydanie

Prenumerata:

"Gazeta Wrocławska"
Dział Prenumeraty
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
071 374 81 15
p.jastrzebska@
gazeta.wroc.pl

Prenumerata domowa
Prenumerata teczkowa

Zamów prenumeratę

Reklama:

"Gazeta Wrocławska" Biuro Reklamy
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 374 82 49
faks 071 374 81 35

reklama.wroclaw@
polskapresse.pl

Więcej o reklamie (kliknij)

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

"Gazeta Wrocławska"
ul. św. Antoniego 2/4
wejście B, III piętro
50-073 Wrocław
71 37 48 151

Kontakt z nami (kliknij)



Reporter dyżurny
71 37 48 205

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Gdzie będziesz ogladał mecze Euro?

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie GazetaWroclawska.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.