Piłka ręczna: Osłabiona Miedź walczyła z Zagłębiem do przerwy

Paweł Pluta
Paweł Orzłowski z Zagłębia powstrzymuje Łukasza Jarowicza (z piłką)
Paweł Orzłowski z Zagłębia powstrzymuje Łukasza Jarowicza (z piłką) fot. piotr krzyżanowski
W pierwszej rundzie rozgrywek PGNiG Superligi piłkarze ręczni Siódemki Miedzi Legnica sprawili sporą niespodziankę, wygrywając w Lubinie z Zagłębiem 31:27. Jednak od września, kiedy rozgrywano tamto spotkanie, sporo się zmieniło - przynajmniej w Legnicy.

W starciu Miedzi przeciwko Zagłębiu zabrakło aż sześciu zawodników, którzy grali w pierwszym meczu. Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Władymir Chuziejew oraz Jarosław Paluch. A że Miedź ma sporą dziurę w budżecie, dała wolną rękę najlepiej opłacanym zawodnikom. W ostatnim czasie Legnicę opuścili Aleksander Kokoszka, Grzegorz Garbacz, Artur Banisz i Adam Świątek.

Z tych powodów trener Miedzi Marek Motyczyński mógł wczoraj wpisać do meczowego protokołu tylko jednego bramkarza oraz kołowego! - W styczniowej przerwie z pewnością uzupełnimy naszą kadrę, ale teraz nie mamy innego wyjścia, jak dograć te trzy mecze tym, co mamy - mówił dyrektor klubu Tomasz Góreczny.

Mimo wszystko legniczanie dzielnie powalczyli wczoraj z Zagłębiem. W pierwszej połowie pachniało nawet sensacją, bo Miedź wygrywała 9:5 (15 min). Jednak w miarę upływu czasu wąska kadra legniczan oraz doświadczenie lubinian dały się we znaki. Do przerwy Zagłębie doprowadziło do remisu, a w drugiej odsłonie zaczęło odjeżdżać gospodarzom i wygrało różnicą siedmiu bramek.

Siódemka Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 22:29 (13:13)
Miedź: Kryński - Gregor 6, Szuszkiewicz, Koprowski 6, Skrabania 2, Czuwara 1, Jarowicz 2, Piwko 3, Brygier 1, Wita 1
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 2, Gumiński 4, Rosiek 2, Kużdeba 4, Fabiszewski, Szymiślik 2, Piotr Adamczak 6, Obrusiewicz 7, Migała 2.